Horror podczas zawodów gimnastycznych. Samantha Cerio złamała obie nogi [PAMIĘTACIE?]

Podczas zawodów gimnastycznych w Baton Rouge (USA) Samantha Cerio doznała fatalnej kontuzji. Po wykonaniu podwójnego obrotu w przód Amerykanka nieszczęśliwie wylądowała, co zakończyło się złamaniem obu nóg.

"Pamiętacie?" to cykl, w którym przypominamy ciekawe, niecodzienne, dziwne zdarzenia ze świata sportu - codziennie po jednym.

Żadem z uczestników ani obserwatorów uniwersyteckich zawodów gimnastycznych w Baton Rouge (Luizjana, USA) nie był przygotowany na to, co stało się podczas występu Samanthy Cerio. Amerykanka chciała zakończyć swoją próbę podwójnym obrotem w przód. Niestety 22-latka tak niefortunnie wylądowała, że doznała fatalnych urazów obu nóg. Ten moment można zobaczyć na poniższym filmie (uwaga – drastyczne wideo):

 

Fatalna kontuzja Samanthy Ciero. Po zdarzeniu zawodniczka wydała oświadczenie

U Cerio zdiagnozowano złamania obu nóg, w tym jedno z przemieszczeniem kolana. Po tym traumatycznym zdarzeniu zawodniczka Auburn Tigers wydała oświadczenie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Cerio poinformowała w komunikacie, że zawody w Baton Rouge były ostatnimi w jej karierze: "To był mój ostatni występ jako gimnastyczki. Po 18 latach odkładam na bok uchwyty i kredę. Jestem dumna z tego, jaką osobą stałam się dzięki tej dyscyplinie. Nauczyłam się ciężko pracować, dowiedziałam się, czym jest pokora, uczciwość i poświęcenie [...]. Moja kariera nie zakończyła się tak jak planowałam, ale nic nie idzie tak, jak planujemy" – napisała Cerio.

 

Wyrazy wsparcia dla absolwentki Uniwersytetu Auburn płyną zarówno od władz uczelni, jak i innych sportowców. Na antenie CBS o kontuzji zawodniczki wspomniał były koszykarz występujący w NBA - Charles Barkley: "Widziałem, jak pewna zawodniczka z Uniwersytetu z Auburn złamała obie nogi podczas zawodów gimnastycznych. Chciałem powiedzieć, że twoja kariera napawa nas dumą i kochamy cię" - powiedział Barkley, który ukończył tę samą uczelnię.

Przeczytaj także: