Zginął Emmanuel Cauchy, czyli lekarz, który leczył Elisabeth Revol

Lawina w Alpach zabiła doktora Emmanuela Cauchy`ego, czyli jednego z lekarzy, którzy ratowali Elisabeth Revol, francuską alpinistkę wspinającą się na Nanga Parbat wraz z Tomaszem Mackiewiczem - poinformował portal 20minutes.fr.

Dr Emmanuel Cauchy, był założycielem Instytutu Ifremmont z Chamonix, specjalizującego się w medycynie górskiej. To właśnie Cauchy był przez kilkanaście dni jednym z głównych konsultantów stanu zdrowia Elisabeth Revol, kiedy Francuzka bardzo powoli dochodziła do siebie po tym, jak została uratowana przed polskich himalaistów (Adama Bieleckiego i Denisa Urubkę) w czasie akcji pod Nanga Parbat (8125 m n.p.m.).

W poniedziałek okazało się, że lawina, która przeszła przez Alpy (francuską miejscowość Chamonix) zabiła doktora i przewodnika górskiego Cauchy`ego.

Zmarły lekarz w przeszłości bardzo ciepło wypowiadał się o polskich himalaistach.

- Myślę, że uratowanie jednej osoby - w okolicznościach, które były niezwykle trudne - świadczy już o bohaterstwie ekipy ratunkowej. Trzeba to wyraźnie podkreślić: ta akcja była heroiczna, a himalaiści, którzy wyruszyli na pomoc, zasługują na medal. Chapeau! - mówił Cauchy po tym jak Adam Bielecki i Denis Urubko uratowali Revol, choć nie udało im się dotrzeć do Tomasza Mackiewicza.

Więcej o akcji pod Nanga Parbat przeczytacie TU.

Więcej o: