Błachowicz chce hitowej walki. Zaczepił nowego mistrza UFC. Może zmienić kategorię wagową

"Gratuluję udanego rewanżu. Jeśli chcesz spróbować innego, to wiesz, gdzie mnie znaleźć. Tym razem w wadze średniej o pas" - napisał Jan Błachowicz w mediach społecznościowych po sobotnim zwycięstwie Israela Adesanyi w walce o pas UFC. Szykuje się hitowa walka?

Israel Adesanya odzsykał pas mistrzowski UFC w wadze średniej. W walce wieczoru podczas UFC 287 pokonał Alexa Pereirę. 33- latek znokautował swojego przeciwnika. Był to rewanż za porażkę sprzed kilku miesięcy, po której Adesanya stracił pas. Choć walka odbyła się w nocy z soboty na niedzielę, to na rezultat zdążył zareagować już Jan Błachowicz.

Zobacz wideo Grupa Azoty Chemik Police z pucharem Polski. Natalia Mędrzyk: Wszyscy sportowcy czekają na takie mecze

Jan Błachowicz chce walki z Adesanyą. "Wiesz, gdzie mnie znaleźć"

"Gratuluję udanego rewanżu. Jeśli chcesz spróbować innego, to wiesz, gdzie mnie znaleźć. Tym razem w wadze średniej o pas" - napisał Polak. Tym samym Błachowicz zadeklarował, że jest w stanie zmienić kategorię wagową, aby zmierzyć się z Adesanyą. Przypomnijmy, że polski pięściarz walczy w wadze półciężkiej.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W przeszłości Jan Błachowicz już raz zmierzył się z Nigeryjczykiem. Miało to miejsce w marcu 2021 roku. Wówczas 40-letni już Polak wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów. Dzięki temu obronił mistrzowski pas.

Polak ostatni raz w ringu pojawił się w grudniu zeszłego roku. Wówczas doszło do starcia z Magomiedem Ankalajewem. Wówczas sędziowie orzekli większościowy remis, co wywołało burzę w Rosji i tamtejszych mediach. Sam Błachowicz przyznał, że jego rywal był lepszy. - Muszę jeszcze raz walkę obejrzeć, ale ja na pewno jej nie wygrałem - mówił po wyjściu z ringu.

Obecnie nie wiadomo, kiedy Błachowicz odbędzie kolejną walkę. Nie potwierdzono żadnego oficjalnego terminu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA