Maciej Różański zaliczył udany debiut w Bellatorze. Lee Chadwick pokonany

Maciej Różański zaliczył udany debiut w organizacji Bellator i jednogłośną decyzją sędziów pokonał Lee Chadwicka podczas gali w Londynie. Polak był lepszy na dystansie trzech rund i zasłużył na wygraną.

Maciej Różański (14-3) to mistrz federacji EFM SHOW w wadze półciężkiej. Polski zawodnik wcześniej występował również na takich galach jak FEN, ACB czy Babilon MMA. Jak sam przyznał w rozmowie z sport.tvp.pl kontaktowało się z nim również KSW, jednak finalnie porozumiał się on Bellatorem i zadebiutował w walce przeciwko Lee Chadwickowi (27-16-1).

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Spektakularny nokaut Błachowicza na Reyesie. UFC przypomina Spektakularny nokaut Błachowicza na Reyesie. UFC przypomina "Legendarną Polską Siłę"

Maciej Różański wygrał w swoim debiucie w Bellatorze. Chadwick pokonany

Polski zawodnik zdominował walkę zwłaszcza w pierwszej rundzie, zadając więcej celnych ciosów, a także nie dając przejąć inicjatywy rywalowi podczas jego prób obalenia. Różański popisał się również kilkoma kombinacjami ciosów, jednak Chadwick zdołał je przetrwać i uniknąć ewentualnego nokautu lub przerwania starcia przez sędziego.

W drugiej rundzie tempo walki nieco się uspokoiło, jednak nadal jej przebieg kontrolował Różański. Polak skutecznie unikał ataków rywala i dobrze radził sobie w klinczu. Obraz starcia nie zmieniał się i choć u obu zawodników było widoczne zmęczenie, to próbowali jeszcze oni atakować. Celnie uderzał Różański, lecz nadal Chadwick utrzymywał się na nogach.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Walka bokserska Tyson Fury - Dillian WhyteTyson Fury przeszedł na emeryturę. Trener pięściarza potwierdza

Finalnie o wyniku walki zadecydowali sędziowie i po ich jednogłośnej decyzji triumfatorem został Różański (29:28, 29:28, 30:27). Zawodnik Berserker's Team Szczecin nie tylko zaliczył udany debiut w Bellatorze, ale również wygrał swój czwarty pojedynek z rzędu.  

Więcej o: