Polsat Boxing Night odwołane tuż przed galą! "Wręcz oszukany jako człowiek"

Zaplanowana na 22 października gala Polsat Boxing Night została odwołana. "Czasu było zbyt mało, żeby ułożyć wystarczająco wartościową kartę walk" - czytamy w informacji prasowej. Taka decyzja została skrytykowana przez jej uczestników oraz środowisko bokserskie. "Więcej pokory" - napisał Mateusz Borek.

W ostatnich tygodniach z powodu kontuzji udziału w gali musieli odmówić zawodnicy mający wystąpić w walkach wieczoru. O ile udało się zastąpić kontuzjowanego Steve'a Cunninghama, który miał zawalczyć z Nikodemem Jeżewskim, to w ostatnich dniach urazu dostał także rywala Sergieja Radczenki, czyli Youri Kalenga. "Odwołana gala PBN... To, co niestety samo nasuwało się po serii nieszczęśliwych przypadków stało się ciałem. Szczerze współczuje zawodnikom i organizatorom." - napisał Andrzej Wasilewski, który jako pierwszy o tym poinformował. 

Zobacz wideo Co dalej z karierą Kownackiego? "Nie chciałbym widzieć, jak przegrywa przez nokaut"

Polsat Boxing Night odwołane na dwa dni przed galą. Mateusz Borek: Więcej pokory

Wyrozumiały wobec tej sytuacji okazał się Sergiej Radczenko, który w rozmowie z Polsatem Sport stwierdził: - Dziękuję Kalendze i jego drużynie za to, że do mnie zadzwonili i przeprosili za zaistniałą sytuację i zapowiedzieli, że chcą walczyć później. Życzę szybkiego i powrotu do zdrowia i na ring. To bardzo ciężki sport i taka sytuacja może spotkać każdego. 

Nagła decyzja o odwołaniu gali w przededniu terminu została skrytykowana jednak przez środowisko bokserskie, a także Nikodema Jeżewskiego, który miał wystąpić w walce wieczór. "Jedyne, co mogę napisać na ten moment, to że jestem zawiedziony jako sportowiec i wręcz oszukany jako człowiek" - stwierdził w mediach społecznościowych. Co ciekawe jeszcze dwa dni wcześniej zawodnik na Twitterze podawał dalej informację o sprzedaży biletów na galę, więc o decyzji o odwołaniu gali dowiedział się w ostatniej chwili.

"Czy organizator PBN wierzył w Main Event, skoro rywal Nikodema wchodził na pokład samolotu i został zawrócony a Nikodem jest gotowy i cholernie rozżalony? Kilka miesięcy temu czytałem wywiady szefów PBP: - Pokażemy nową jakość. Zobaczycie. Bójcie się... No Comment. Więcej pokory - dodał natomiast Mateusz Borek, który jest promotorem bokserskim.

Gala Polsat Boxing Night miała odbyć się w piątek 22 października w Gliwicach. 

Więcej o: