Prawdziwa bestia na gali w Polsce! 180 kilogramów wagi byłej gwiazdy PRIDE

Zbliża się kolejna edycja zyskującego na popularności turnieju na "liście". Gala Punchdown 5 odbędzie się już 22 października, a jednym z jej głównych bohaterów będzie były zawodnik federacji PRIDE - ważący 180 kilogramów Zuluzinho.

Punchdown to kolejna obok rosnących w siłę federacji freak-fightowych czy też walk na gołe pięści forma rozrywki powiązana ze sportami walki. Po tym szyldem zawodnicy biorą udział w turnieju na "liście", czyli po prostu uderzenia wyprostowaną dłonią w polik. W październiku odbędzie się już 5 edycja turnieju. 

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Bestia z Brazylii spróbuje podbić Punchdown. 180 kilogramów wagi!

Zbliżająca się gala Punchdown 5 będzie zdecydowanie najlepiej obsadzoną ze wszystkich zorganizowanych do tej pory. Pojawią się nie tylko polscy zawodnicy, ale także gwiazdy z zagranicy. Jedną z nich będzie zdecydowanie ważący 180 kilogramów Brazylijczyk - Zuluzinho. 

Krzysztof RadzikowskiTo już pewne. Fame MMA znalazło swojego Pudzianowskiego. "Wiadomo, o co chodzi"

Zuluzinho, czyli Wagner da Conceicao Martins to były zawodnik mieszanych sztuk walki i brazylijskiego jiu-jitsu. Popularność zdobył głównie dzięki swoim występom w słynnej japońskiej federacji PRIDE. Mierzył się tam w formule MMA z takimi postaciami jak były mistrz UFC Fiodor Jemieljanienko czy dobrze znany polskim kibicom dzięki pojedynkowi z "Pudzianem" na KSW Erikiem Eschem "Butterbeanem". Po swoich występach na galach PRIDE Brazylijczyk próbował jeszcze swoich sił w barwach różnych federacji głównie brazylijskich. Swoją ostatnią walkę stoczył w 2010 roku. Obecnie bierze właśnie udział w pojedynkach na "liście" na różnych turniejach. 

Don Kasjo i Marcin Wrzosek zawalczą na Fame MMA 12"Jeszcze nigdy nie walczyłem z takim żulem". Mistrz KSW gwiazdą gali Fame MMA

Zuluzinho z pewnością będzie chciał powalczyć o główną nagrodę w turnieju, ale po drodze będzie musiał zmierzyć się polskimi zawodnikami. Na sam początek dojdzie do jego pojedynku z Karolem "Bułą" Filasińskim. W półfinale natomiast Brazylijczyk może zmierzyć się z największą gwiazdą Punchdown Dawidem "Zalesiem" Zalewski. Ten najpierw będzie musiał się zmierzyć jednak z innym Brazylijczykiem Tiago "Tiagao" Cardoso. 

Więcej o: