Oficjalnie: UFC potwierdziło hitowy pojedynek Jana Błachowicza

UFC nareszcie oficjalnie potwierdziło, iż szóstego marca dojdzie do konfrontacji Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą. Na szali tego pojedynku pojawi się oczywiście tytuł czempiona dywizji półciężkiej.

Cóż to będzie za gala! Wszystkie wcześniejsze doniesienia medialne okazały się prawdziwe i oprócz starcia Jana Błachowicza (27-8) z Israelem Adesanyą (20-0), na UFC 259 dojdzie także do dwóch innych, mistrzowskich pojedynków – Petr Yan (15-1) vs. Aljamain Sterling (19-3) oraz Amanda Nunes (20-4) vs. Megan Anderson (10-4).

Zobacz wideo Hitowa walka z udziałem Jana Błachowicza. "Najlepszy rodzaj zarobkowania"

Trzy mistrzowskie boje podczas jednego wydarzenia to naprawdę rzadkość. Dodatkowo fakt, iż w jednym z nich udział weźmie nasz krajan, sprawia, że nie można tego przegapić. Dla „Cieszyńskiego Księcia” będzie to pierwsza obrona tytułu, który wywalczył we wrześniu zeszłego roku, gdy na gali z numerem 253, już w drugiej rundzie posłał na deski Amerykanina, Dominicka Reyesa (12-2).

 

"Israel nie miałby z Jankiem większych szans"

- Słyszałem, że Israel Adesanya chce się teraz ze mną zmierzyć. Nie ma problemu, jeśli jesteś gotowy do walki w marcu, zróbmy to. Przygotuj się na kilka fajerwerków - jeszcze w zeszłym roku, chwilę po zdobyciu mistrzowskiego pasa UFC, napisał na Twitterze Polak.

Conor McGregor przegrał z Dustinem PoirieremDustin Poirier znokautował Conora McGregora! Pierwsza taka porażka gwiazdy UFC

Kto będzie faworytem tego starcia? Choć Nigeryjczyk wydaje się bardziej kompletnym zawodnikiem, to jednak warunki fizyczne i siła Polaka sprawia, że to Błachowicz powinien mieć większe szanse. - Israel jest kapitalnym zawodnikiem, ale jednak w starciu z Jankiem nie miałby większych szans. Polak by go zdeklasował. Janek ma zbyt dużą przewagę fizyczną i siłową nad Nigeryjczykiem. Życzyłbym sobie tej walki, bo wywindowałaby Janka na wyższy poziom medialności - powiedział nam Mateusz Gamrot, nowy zawodnik UFC.

Conor McGregor po porażce z Dustinem PoirieremConor McGregor przemówił po niespodziewanej porażce z Dustinem Poirierem

Do tej pory Adesanya stoczył 19 walk i wszystkie wygrał, większość przeciwników pokonał w kapitalnym stylu. Z kolei Błachowicz może pochwalić się 27 zwycięstwami. Polak ma na koncie także osiem porażek.

Więcej o sportach walki przeczytasz na portalu Inthecage.pl.

Więcej o: