Sport.pl

Marcin Najman ogłosił decyzję ws. dalszej kariery! "Robię to dla was. To był znak i sygnał"

Marcin Najman poinformował o zakończeniu kariery! W opublikowanym przez siebie wideo wyjaśnił powody swojej decyzji i potwierdził, że odbędzie jeszcze tylko pożegnaną walkę.

Marcin Najman ostatnią walkę stoczył tydzień temu, gdy przegrał w pierwszej rundzie z Piotrem Piechowiakiem podczas gali Fame MMA. W niedzielę opublikował wideo, w którym poinformował o zakończeniu sportowej kariery.

- Chciałbym podziękować włodarzom FAME MMA, gdyż zaproponowali mi ostatni, pożegnalny pojedynek na swojej jesiennej gali, ale nie wiadomo, jak się wszystko potoczy, bo wiadomo, że ciężko zaplanować konkretną datę. Natomiast wrócę na jedną, pożegnalną walkę, prawdopodobnie w formule MMA. Robię to dla was - powiedział.

Zobacz nagranie Marcina Najmana:

 

- Mamy rok 2020 i 23. rok moich startów na różnych arenach sportowych. Dziś stałem się wolnym zawodnikiem po tym, jak wypełniłem kontrakt z organizacją FAME MMA. Dziękuję wszystkim organizacjom, w których na przestrzeni lat startowałem - podkreślił w wideo Marcin Najman.

- Po walce z Piechowiakiem podjąłem decyzję, że czas kończyć. Jeżeli nie widzę ciosu, to znaczy, że refleks nie ten. Byłem bardzo dobrze przygotowany do tej walki, a jednak refleks okazał się nie ten. To znak i sygnał, że trzeba kończyć - wytłumaczył powody swojej decyzji Najman.

W karierze Marcin Najman zdobył mistrzostwo Europy WKU w kickboxingu, w formule K-1. W boksie wygrał 15 walk, notując 6 porażek, w tym w 2008 roku z Andrzejem Wawrzykiem, w walce o mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej. Po przejściu do MMA wygrał jedynie 2 starcia z 7.

Zobacz wideo Karolina Owczarz: Zawsze mam kryzys tuż przed walką. Wtedy płaczę i nie chcę się bić

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (57)
Marcin Najman ogłosił decyzję ws. dalszej kariery! "Robię to dla was. To był znak i sygnał"
Zaloguj się
 • medalik1921

  Oceniono 20 razy 12

  Marcin mordo nie rób nam tego sport na świecie stanął tylko Najman leży!!

 • 0roman0

  Oceniono 11 razy 7

  Koniec kariery? Aby coś skończyć wpierw trzeba to zacząć.

 • miloz1

  Oceniono 7 razy 5

  Zgłaszam swoją kandydaturę do pożegnalnej walki. Mam 57 lat, cukrzycę, hemoroidy, palę 2 paczki dziennie. Nie będę mocno bił rękami, a nogi nie podniosę wyżej kolana Najmana.

 • comentarista

  Oceniono 7 razy 5

  Z kim ta pożegnalna walka? Z Beatą Tyszkiewicz? Przecież ona go w proch rozetrze.

 • algreg

  Oceniono 3 razy 3

  kariery !!!! spadłem z zydla bua buaaaaaa :) :) :)

 • flanemco

  Oceniono 2 razy 2

  Wal się sam...

 • hmmm11

  Oceniono 2 razy 2

  NAjman ma walke z Beata kozidrak i biala armie

 • edogorski

  Oceniono 2 razy 2

  Najman to bardzo inteligentny i przedsiębiorczy gość. Bez honoru ale kto by się w dzisiejszych czasach przejmował takim szczegółem. Robi nas w bambuko już 10-ty raz a my dalej się podniecamy a on liczy kasę. I będzie jeszcze żegnał nie raz.

 • jego_eminencja

  Oceniono 2 razy 2

  Najmanie nie odchodz, bede kupowal PPV nawet za 100zl by CIe zobaczyc w akcji, miliony Polaków Cie kocha i szanuje, daj nam chociaz jeszcze 3 walki, 1- z don Kasjo 2.- z Adamkeim 3.- z jakims hejterem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX