Przedziwne obrazki na pływalni w Tokio. Darren Berry nie dowierza: Co jest k***?

Emma McKeon pobiła rekord Australii z wynikiem 55,82 sekundy na 100 metrów stylem motylkowym. Miała ten sam czas co Chinka Yufei Zhang, choć zdjęcie z mety sugeruje coś innego.

Po tym starcie pojawiło się wiele pytań, czy system pomiaru czasu na basenie w Tokio działa prawidłowo. "Emma była wyraźnie pierwsza na ścianie" - napisała na Twitterze australijska pływaczka Meagen Nay. A podobnych komentarzy było więcej. Szczególnie jej rodaków. "Co jest k***? Przecież Emma dotknęła ściany wyraźnie pierwsza, jak u licha mogły zrobić to z Chinką w jednym momencie?" - pytał Darren Berry, legenda australijskiego krykieta.

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie Wybierz serwis

Vital HeynenVital Heynen komentuje porażkę siatkarzy. Widać po nim, że nie tego się spodziewał

I powtórki faktycznie pokazują, że McKeon jako pierwsza dotknęła ściany basenu. "Herald Sun" informuje, że urzędnicy światowej federacji pływackiej (FINA) twierdzą, że system pomiaru czasu na basenie w Tokio na pewno działa prawidłowo. I tłumaczą równy wynik obu pań tym, że panel dotykowy na mecie aktywuje się w zależności od nacisku, co sugeruje, że McKeon po prostu ukończyła wyścig z łagodniejszym podejściem niż Zang.

"Naprawdę nie czułam, że płynę tak szybko"

McKeon na mecie nie miała jednak pretensji. Być może dlatego, że były to eliminacje. I zarówno ona, jak i Chinka awansowały do niedzielnych półfinałów. -  Naprawdę nie czułam, że płynę tak szybko. Myślę, że da mi to dużo pewności w kolejnym starcie. Jestem z siebie całkiem zadowolona - powiedziała McKeon na antenie Channel 7, gdzie też pochwaliła Chinkę, określając ją jedną z faworytek do medalu.

Ale wśród faworytek jest także McKeon. 27-latka w Tokio poluje na kolejne olimpijskie medale. Zdobywała je już na igrzyskach w Rio - złoto w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym, srebro w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, srebro w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym oraz brąz na 200 metrów stylem dowolnym. W Tokio startuje na 100 metrów stylem motylkowym, 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a także w sztafetach.

Więcej o: