Kubot będzie miał jeszcze jedną szansę na medal. "Iga i Łukasz bardzo się lubią. A to ważne"

- Ustawienie z Hubertem przy siatce, gdy serwował Łukasz, nie było dobre, ale trzeba przyznać, że Niemcy byli po prostu od nich lepsi. W zasadzie zagrali ponad swoją formę - powiedział Mariusz Fyrstenberg w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Hubert Hurkacz oraz Łukasz Kubot zakończyli rywalizację w turnieju deblowym na igrzyskach olimpijskich w Tokio już w pierwszej rundzie. Polacy przegrali z niemiecką parą Jan-Lenard StruffAlexander Zverev 2:6, 6:7 (5). Na meczu obecny był prezydent Andrzej Duda, który później gratulował walki i życzył powodzenia dalej. Obecność Dudy na trybunach wywołała niemałe zamieszanie wśród dziennikarzy i fotografów.

Zobacz wideo Kłopoty, kłopoty Polaków! Porażka na inaugurację turnieju

Mariusz Fyrstenberg wyjaśnia porażkę duetu Kubot – Hurkacz. "Niemcy byli po prostu lepsi"

Mariusz Fyrstenberg rozmawiał z portalem WP Sportowe Fakty po zakończeniu spotkania z udziałem Łukasza Kubota i Huberta Hurkacza. Były legendarny deblista stwierdził wprost, że niemiecki duet był po prostu lepszy. "Na igrzyskach są mocne pary, tu ciężko przełamać rywali, kiedy zawodnicy serwują ponad 210 km/h. Niemcy byli bardzo mocni i naszym było bardzo ciężko. Trochę gorzej w serwowaniu wyglądał Łukasz. Ustawienie z Hubertem przy siatce, gdy serwował Łukasz, nie było dobre. W zasadzie zagrali ponad swoją formę" – powiedział.

Łukasz Kubot będzie jeszcze rywalizował w mikście w duecie z Igą Świątek. Hurkaczowi pozostał jedynie turniej singlistów. "Łukasz i Iga bardzo się lubią, a to ważne przy współpracy na korcie. Łukasz co prawda przegrał pierwszy mecz, ale poznał choć trochę warunki panujące w Japonii. Iga z kolei wygrała mecz w singlu. Jak się zacznie mikst, to wszystko będzie dobrze" – dodał Fyrstenberg.

Na ten moment nie jest znana drabinka turnieju olimpijskiego w mikście. Ma ona zostać ogłoszona we wtorek 27 lipca. Po raz ostatni Świątek oraz Kubot występowali w mikście podczas Australian Open. Wówczas polski duet przegrał 4:6, 1:6 z amerykańsko-belgijską parą Hayley Carter/Sander Gille.

Więcej o: