Jaromir Jagr najlepszym strzelcem w historii hokeja! Wayne Gretzky przebity

50-letni Jaromir Jagr został nowym rekordzistą pod względem goli strzelonych w klubach i reprezentacji. Czech ma już 1099 goli w karierze i przegonił legendarnego Wayne'a Gretzky'ego. - To jest niewiarygodne. Patrzysz na Jaromira i widzisz, że wciąż ma to coś - stwierdził Słowak Marko Dano tuż po meczu HC Kladno z HC Ocelari Trzyniec (4:5).

Czech Jaromir Jagr rozpoczął profesjonalną karierę hokeisty w 1988 roku w barwach HC Kladno. Dwa lata później trafił do NHL, a konkretniej do Pittsburgh Penguins z numerem pięć w pierwszej rundzie draftu. To właśnie z tym zespołem Jagr sięgnął po Puchar Stanleya w 1991 i 1992 roku, ogrywając odpowiednio Minnesotę North Stars i Chicago Blackhawks. Czeski napastnik zdobył też złoty medal igrzysk olimpijskich w 1998 roku w Nagano, a osiem lat później w Turynie sięgnął po brąz. Mimo 50 lat wciąż czynnie gra w hokeja w HC Kladno.

Zobacz wideo Wach komentuje walkę Łaszczyka: Najważniejsze, że wygrał sport

Rekord Gretzky'ego pobity. 50-letni Jaromir Jagr strzelił gola numer 1099 w karierze

Jaromir Jagr zagrał w ostatnim meczu ligi czeskiej pomiędzy HC Kladno a HC Ocelari Trzyniec. Zespół z 50-latkiem w składzie przegrał 4:5, ale ten mecz i tak przeszedł do historii światowego hokeja. Jagr strzelił w nim gola i zaliczył asystę, i tym samym wyprzedził legendarnego Wayne'a Gretzky'ego pod względem goli strzelonych w klubach i reprezentacji. Jagr ma ich 1099, a Gretzky - 1098. Aż 766 z 1099 goli Jagra padły w meczach NHL - grał tam dla Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, New Jersey Devils, Florida Panthers i Calgary Flames.

Wyczynem Jaromira Jagra w tym spotkaniu zachwycali się nie tylko kibice, ale też zawodnicy HC Ocelari Trzyniec, z którymi rywalizował. - To jest niewiarygodne. Patrzysz na Jaromira i widzisz, że on wciąż ma to coś. Trudno jest grać przeciwko niemu, to był świetny mecz. Wierzę, że Jagr poprawi ten rekord i dalej będzie tak dobrze sobie radził na tafli. Wyprzedał bilety na naszej hali - powiedział Słowak Marko Dano, lider zespołu z Trzyńca, cytowany przez czeskie media. - Jagr jest żywą legendą. Nadal jest wielki - dodał obrońca Lukas Kanak.

Mimo gola Jaromira Jagra HC Kladno pozostaje na ostatnim miejscu w lidze czeskiej z 47 punktami po 45 meczach i znajduje się na pozycji powodującej, że klub może zagrać w barażu o utrzymanie. Z kolei HC Ocelari Trzyniec znajduje się na czwartym miejscu z 73 punktami i jest coraz bliżej zapewnienia sobie gry w ćwierćfinale play-offów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA