Golf. Tiger Woods wraca! To już oficjalne

PGA Tour w piątek podało, że Tiger Woods zgłosił się do otwierającego sezon turnieju Safeway Open rozgrywanym na kalifornijskim polu Silverado Country Club.

Woods opuścił cały sezon 2015/2016 z powodu operacji pleców a następnie długiej rekonwalescencji. Turniej Safeway Open będzie jego pierwszym startem od Wyndham Championship z sierpnia 2015 roku.

Woods o możliwości startu w Kalifornii informował już na początku września. W piątek upływał termin przyjmowania zgłoszeń do turnieju i tego dnia ogłoszono oficjalnie, że w nim zagra. Woods ma jeszcze w tym roku wystąpić w Turkish Airlines Open na początku listopada oraz w Hero World Challenge, który organizuje jego fundacja, na początku grudnia.

Golfista, który przez 683 tygodnie znajdował się na czele rankingu światowego, 14-krotny zwycięzca zawodów wielkiego szlema i 79-krotny triumfator innych turniejów, w poprzednim sezonie wystąpił w zaledwie 11 imprezach (ostatni raz 23 sierpnia 2015), a najlepszym wynikiem było 10. miejsce. Po raz ostatni w karierze triumfował w sierpniu 2013 r. w turnieju Bridgestone Invitational. Woods do tej pory tylko raz grał w Safeway Open. W 2011 roku zajął 30 miejsce.

Obecnie w rankingu światowym zajmuje odległe 767. miejsce. Liderem jest Australijczyk Jason Day.

Najpiękniejsze cheerleaderki ligi NFL pozują do kalendarza [DUŻE ZDJĘCIA]