Boks. Kliczko znów zaszył się w górach

Przed pojedynkiem unifikacyjnym z Davidem Haye'em, Władimir Kliczko tradycyjnie zaszył się w austriackich górach. 35-letni mistrz świata organizacji IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej od kilkunastu dni przebywa Going, wiosce położonej w Tyrolu, gdzie na przygotowania przyjeżdża już od kilku lat. W tym samym miejscu przed pojedynkiem z Tomaszem Adamkiem trenował będzie jego starszy brat, niespełna 40-letni Witalij Kliczko.

- Po co miałbym szukać nowego miejsca, skoro stare mnie i brata całkowicie zadowala? - retorycznie pyta Kliczko. - W Going mam wszystko, co niezbędne: piękną pogodę, świeże powietrze, wspaniałą infrastrukturę, sale gimnastyczne, basen. Każdy dzień spędzam według następującego planu: wstaję o siódmej rano, o ośmej mam pierwszy trening. Rozgrzewka, ćwiczenia na rozciąganie. Około dziesiątej, wspólnie z całym zespołem udaję się na śniadanie. Następnie czytam poranną prasę, dyskutuję z Emanuelem Stewardem na temat taktyki, odpoczywam, a wieczorem wychodzę na drugi trening. Pozostały czas spędzam na oglądaniu walk z udziałem Haye'a. O dwudziestej jem kolację, a do łóżka kładę się trzy godziny później. W ten sposób mija dzień za dniem. Wolne mam jedynie w niedziele - zdradza ukraiński mistrz świata.

Jednym ze sparingpartnerów 30-letniego Haye'a, posiadacza tytułu federacji WBA, przed starciem z rosłym (199 cm wzrostu) Kliczką jest nie mniej wysoki Deontay Wilder, mierzący 201 cm. Sparingi z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie mają należycie przygotować Brytyjczyka do walki ze sporo wyższym rywalem. Kliczko twierdzi, że zajęcia, które jego przeciwnik odbywa w USA, nie wzbudzają jego zainteresowania.

- Szczerze mówiąc, koncentruję się przede wszystkim na swoich przygotowaniach. A nad formą Davida niech zastanawiają się jego trenerzy. Haye znalzał imponującego warunkami fizycznymi sparingpartnera i ma nadzieję, że to mu pomoże? Poczekajmy do 2 lipca, zobaczymy jak będzie w ringu - mówi "Doktor Żelazna Pięść". Starcie Ukraińca z Haye'em odbędzie się 2 lipca na mogącym pomieścić 57 tysięcy widzów stadionie piłkarskim "Imtech Arena" w Hamburgu.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: