Fury jest gotów do walki z Joshuą. Stawia zaskakujące warunki

Tyson Fury znów dał do zrozumienia, że jest gotowy wrócić do ringu. Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC tym razem wyzwał do walki Anthony'ego Joshuę, stawiając nietypowe warunki.

- 200 milionów funtów nie skusi mnie do powrotu do ringu. To byłaby raptem połowa potrzebnej kwoty. Jeśli chcecie, żebym wrócił, będzie was to kosztowało pół miliarda - wypalił w połowie czerwca Tyson Fury w rozmowie z portalem "TalkSport".

Zobacz wideo

Chociaż brytyjski mistrz świata wagi ciężkiej po ostatniej walce z Dillianem Whyte'em zapowiedział koniec kariery, to szybko zostawił sobie furtkę do powrotu. Mimo że nikt nie zapłaciłby Fury'emu takich pieniędzy, to tego typu wypowiedzi sugerowały, że mistrz wcale nie jest w pełni zdecydowany na odejście.

Iga ŚwiątekEmocjonalny apel Igi Świątek. Jej słowa zapadną w pamięci wszystkich

Potwierdzałyby to też słowa jego żony. - Jedynym powodem, i czuję to w głębi serca, dla którego Tyson mógłby wrócić, jest walka unifikacyjna o wszystkie pasy - przyznała kobieta. Pozostałe trzy pasy (WBA, WBO i IBF) od września ubiegłego roku posiada Ołeksandr Usyk. Ukrainiec zdobył je, pokonując innego Brytyjczyka Anthony'ego Joshuę. Ich rewanż odbędzie się 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej.

Fury gotowy do powrotu

I to właśnie od wyniku tej walki zależeć też może powrót Fury'ego. Mistrz przemówił w tej sprawie raz jeszcze, stawiając kolejne warunki. Tym razem zupełnie inne od poprzednich. Brytyjczyk zapowiedział, że wróci do ringu na walkę z Joshuą, ale zrobi to za darmo.

- Dla niego liczą się tylko pieniądze. To pan biznesmen, a nie wojownik. Naprawdę mam wielką nadzieję, że wygra rewanż z Usykiem. Dzięki temu będę mógł wrócić z emerytury i się z nim zmierzyć, nawet za darmo - powiedział Fury.

Radwańska zagra ze Świątek dla Ukrainy. Radwańska zagra ze Świątek dla Ukrainy. "Wiele osób zapomniało trochę o wojnie"

I dodał: - Mam jednak warunki. Walka ma się odbyć na Wembley, z darmowym wejściem dla kibiców i transmisją na cały kraj w ogólnodostępnym kanale. Nie będę bił się za granicą, za większe pieniądze. Zróbmy to tu, dla naszych rodaków.

Joshua to były mistrz świata wagi ciężkiej. Brytyjczyk już dwukrotnie tracił tytuły. Zanim odebrał mu je Usyk, w czerwcu 2019 roku zrobił to Andy Ruiz Jr. W rewanżu Joshua pokonał rywala na punkty, by później pokonać jeszcze Kubrata Pulewa i przegrać z Usykiem.

Więcej o: