Absurdalne obrazki na gali boksu. Bokserzy spryskani środkiem dezynfekującym tuż przed walką!

W sobotę w Nikaragui odbyła się gala boksu, podczas której bokserzy zostali przed rozpoczęciem walki spryskani środkiem dezynfekującym. Na trybunach zasiadło blisko 800 fanów boksu.

Nikaragua to jeden z krajów, który niemal nie ucierpiał z powodu pandemii koronawirusa. Do tej pory oficjalnie potwierdzono tylko 11 przypadków zakażenia koronawirusem. To pozwala organizować bez większych przeszkód wydarzenia sportowe, a w kraju nadal rozgrywane są mecze ligi baseballu i piłki nożnej. Do pracy wrócili także urzędnicy państwowi.

Zobacz wideo

W sobotę w Nikaragui zorganizowano galę bokserską, podczas której odbyło się aż 8 walk. Wszyscy bokserzy przed rozpoczęciem pojedynków zostali spryskani środkiem dezynfekującym, aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem! Wszyscy zawodnicy, trenerzy i kobiety pracujące przy gali zostali zobowiązani do noszenia masek.

https://www.instagram.com/p/B_amtKIDP8O/https://www.instagram.com/p/B_amtKIDP8O/ https://www.instagram.com/p/B_amtKIDP8O/

Były mistrz świata Ricardo Alvarez i promotor gali przyznał, że została ona zorganizowana, aby pomóc bokserom. - Nikaragua jest biednym krajem, a bokserzy muszą coś jeść. Nie mogą stale być zamknięci w swoich domach. W Nikaragui nie ma kwarantanny. Rząd i minister zdrowia podjęli wielki wysiłek, aby pandemia nie pozostawiła śladu na kraju - podkreślił.

Na trybunach hali w Managua zasiadło ponad 800 kibiców, którzy wykorzystali możliwość obejrzenia gali za darmo. Wszyscy musieli zachować odstęp ponad metra od siebie, a także mieć założoną maseczkę na twarz. Przed wejściem do obiektu zmierzono także obowiązkowo temperaturę ich ciała.

Przeczytaj także: