Trzecia walka Fury'ego z Wilderem zagrożona! "Tu nie chodzi tylko o pieniądze"

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) kolejnej walki może nie stoczyć z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Tak przynajmniej uważa współpromotor mistrza świata, Bob Arum.

Bob Arum jest zdania, że Tyson Fury stoczy w tym roku walkę w Stanach Zjednoczonych, ale jego rywalem może być ktoś inny niż Deontay Wilder, a więc zdetronizowany w lutowym pojedynku mistrz świata, który ma w kontrakcie zapis, że może zażądać trzeciego pojedynku. I to tego pojedynku pewnie dojdzie, ale niekoniecznie w tym roku. Czyli w październiku, bo wstępnie na ten miesiąc przełożono trzecią walkę Fury'ego z Wilderem, która początkowo miała odbyć się w lipcu.

Zobacz wideo Fonfara: W głowie Kownackiego będzie siedziała porażka z Heleniusem

Tu nie chodzi tylko o pieniądze

Ale i jesienna perspektywa się oddala. Tak przynajmniej sugeruje współpromotor Brytyjczyka. - Czy Fury może stoczyć jakąś walkę przed trzecim pojedynkiem z Wilderem? To zależy od wielu czynników. Jedno jest pewne, kariera Fury'ego jest teraz związana ze Stanami Zjednoczonymi. Zbudował tutaj ogromną bazę kibiców. Jeżeli zakaz podróżowania zostanie uchylony albo złagodzony, sprowadzę go do USA na walkę, która będzie tańsza w organizacji niż starcie z Wilderem. Może nawet dojdzie do trzeciego pojedynku Fury - Wilder, ale musiałyby się na to znaleźć pieniądze - powiedział Arum.

Szef grupy Top Rank już w piątek twierdził, że trzecia walka Fury'ego z Wilderem stoi pod znakiem zapytania, gdyż bez wpływów z biletów, które w lutym przyniosły 17 milionów dolarów zysku, organizacja trzeciego pojedynku nie jest raczej możliwa. Drugim problemem są właśnie zakazy przemieszczania się między krajami. Być może więc Fury i Wilder pójdą innymi drogami, co oczywiście mogłoby otworzyć drzwi do wielkiego starcia o wszystkie pasy: Tyson Fury - Anthony Joshua. Ale droga do tej konfrontacji jeszcze daleka. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: