Boks. Władimir Kliczko wróci na ring? Zarobi fortunę

Władimir Kliczko (64-5, 53 KO), były mistrz świata wagi ciężkiej ma wystąpić już 25 maja na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Skusiły go gigantyczne pieniędze - donosi portal Kyivpost.com.
Zobacz wideo

Platforma streamingowa DAZN podbija stawkę. Niedawno oferowała Kliczce 60 milionów dolarów, ale podobno miała podwoić kontrakt. Tak oto mistrz olimpijski z Atlanty (1996!) za trzy walki na antenie DAZN ma według ukraińskich dziennikarzy zarobić aż 120 milionów dolarów!

Pierwsza z trzech powrotnych walk ma odbyć się w Kijowie, a przecież merem Kijowa jest starszy brat Władimira, również były mistrz królewskiej kategorii - Witalij Kliczko (45-2, 41 KO).

Nazwisko rywala Kliczki, który niedawno obchodził już 43. urodziny, ma zostać podane wkrótce. Czekamy więc na oficjalne potwierdzenie tych zaskakujących wieści.

Władimir pozostaje nieaktywny od czasu porażki z aktualnym championem IBF/WBA/WBO Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) w kwietniu 2017 roku. Ale zanim Ukrainiec przegrał w jedenastej rundzie, wcześniej napędził młodemu osiłkowi sporo strachu, posyłając go nawet na deski. Umowa ma mu zagwarantować rewanż z Joshuą.

Trudno określić, czy Kliczko faktycznie wróci na ring, tym bardziej, że informacja o walce w Kijowie pojawiła się 1 kwietnia, w dniu prima aprillis.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org.

Więcej o: