Anna Podolec

Anna Podolec

Anna Podolec urodziła się 30 października 1985 roku w Łańcucie. Zawodniczka mierzy 196 cm wzrostu i gra na pozycji atakującej. W reprezentacji Polski zadebiutowała w roku 2002. Po wyjściu za mąż zmieniła nazwisko na Anna Miros.

Kariera klubowa i reprezentacyjna

Zawodniczka rozpoczęła swoją karierę w lokalnym zespole MKS Łańcut. Następnie grała dla SMS PZPS Sosnowiec. Z czasem Anna Miros odpisała kontrakt z BKS-em Stal Bielsko-Biała i występowała tam przez 4 lata. W roku 2007 siatkarka wyjechała do Rosji i grała przez 1 sezon dla Bałakowskaji AES Bałakowo. W latach 2008-2010 reprezentowała barwy włoskiej drużyny – Asystel Novara.

W roku 2010 Anna Miros na krótko powróciła do zespołu z Bielska-Białej, a potem ponownie wyjechała za granicę i zdobywała punkty dla Dinamo Romprest Bukareszt oraz dla drużyny Awtodor-Mietar Czelabińsk. W latach 2012-2016 siatkarka występowała w Atomie Trefl Sopot, a w roku 2016 podpisała kontrakt z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą.

Zawodniczka z Łańcuta ma w swoim dorobku 2 złote medale Mistrzostw Polski, 2 Puchary Polski, Superpuchar naszego kraju, a także Puchar CEV. Ponadto siatkarka ma także w swojej kolekcji srebrne i brązowe krążki Mistrzostw Polski, a także 2 miejsce w Mistrzostwach Włoch.

W reprezentacji Polski Anna Miros debiutowała w roku 2002. Wraz z drużyną narodową zdobyła m.in. złoty medal na Mistrzostwach Europy w Turcji w roku 2003, a także srebro na Igrzyskach Europejskich w roku 2015.

Inni zawodnicy:

Lech Łasko - Barbara Niemczyk - Maciej Zajder - Marek Karbarz - Wiesław Gawłowski

anna podolec