F1. Sutil: Renault nie jest lepsze od Force India

- W tym momencie nie widzę żadnego powodu, żeby zmieniać team. Trudno będzie znaleźć coś lepszego niż Force India - przyznał Adrian Sutil, którego od pewnego czasu stawia się w roli przyszłorocznego partnera Roberta Kubicy.

Adrian Sutil, który nie ukończył ostatniego GP Węgier na Hungaroring ( po zderzeniu z Robertem Kubicą ), od dawna jest łączony przez dziennikarzy z przyszłorocznym składem ekipy Renault. Okazuje się jednak, że kierowca Force India doskonale czuje się w swoim zespole.

- Force India jest dobrym, szybko rozwijającym się zespołem - przyznał Niemiec.

Kierowca wyjaśnił również dlaczego nie chce przenosin do Renault. W opinii Sutila, francuska stajnia wcale nie jest lepsza od jego obecnego teamu.

- Jeszcze jest za wcześnie by cokolwiek mówić, zobaczymy co zrobi Renault. Ludzie spekulują. Nasz team jest bardzo podobny do Renault. Oni są tylko jedno lub dwa miejsca przed nami - przyznał Sutil.

- W tym momencie nie widzę żadnego powodu do przeprowadzki. Ciężko byłoby znaleźć coś lepszego niż Force India. Musiałbym przejść do tych absolutnie najlepszych zespołów - Red Bulla, McLarena czy Ferrari, a w nich nie ma dla mnie w tym momencie miejsca - zakończył Niemiec.

Następnym wyścigiem gdzie Sutil będzie mógł zdobyć punkty jest GP Belgii, które odbędzie się 29 sierpnia.

Stefana Domenicali skrytykował hipokryzję w Formule  ?

-

Więcej o: