Czterech Polaków w Porsche Supercup

W kwalifikacjach do wyścigu Porsche Supercup, który w niedzielę poprzedzi Grand Prix Europy Formuły 1, w pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech, z czterech startujących tu Polaków. Najszybszy był Kuba Giermaziak z Verva Racing Team. Pole position z dużym zapasem zdobył obecny mistrz Rene Rast.

- Mam mieszane odczucia - przyznał szósty w czasówce Giermaziak. - Nie lubię tego toru i jadąc tu chciałem się załapać w pierwszej ósemce. Tymczasem jestem szósty i to pomimo faktu, że straciłem prawie cały piątkowy trening, bo przedziurawiła się chłodnica. Wiem, że dziś gdyby nie mały błąd pod koniec mojego najlepszego okrążenia, awansowałbym do czołowej czwórki. Mimo to jestem zadowolony, zważywszy na wczorajsze problemy. Być może uda się powalczyć o miejsce na podium - powiedział Polak.

Dwie pozycje za Giermaziakiem wystartuje Robert Lukas z teamu Forch Racing, a z 10. pola będzie ruszał najmłodszy w stawce Patryk Szczerbiński. W ten weekend w Porsche Supercup debiutuje także nasz zeszłoroczny mistrz kategorii Volkswagen Scirocco R-Cup Mateusz Lisowski. W swoich pierwszych kwalifikacjach zajął 15. miejsce.

Zobacz wideo
Więcej o: