Pytania i odpowiedzi przed oficjalnym powrotem Roberta Kubicy

W dniach 1-2 sierpnia trwają oficjalne testy Formuły 1 na węgierskim Hungaroringu. Oczy całego świata zwrócone są na Roberta Kubicę, który powraca do padoku Formuły 1. Właśnie tutaj znajdziecie odpowiedź na wiele pytań dotyczących jazd Roberta Kubicy...
Prolog WEC Prolog WEC Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Pytania i odpowiedzi przed oficjalnym powrotem Roberta Kubicy

W dniach 1-2 sierpnia trwają oficjalne testy Formuły 1 na węgierskim Hungaroringu. Oczy całego świata zwrócone są na Roberta Kubicę, który powraca do padoku Formuły 1.

Kiedy Kubica pojawi się na torze? Gdzie będzie można obejrzeć popisy Polaka? Czy można pojawić się na torze i ile to kosztuje. 

Właśnie tutaj znajdziecie odpowiedź na te i wiele pytań dotyczących oficjalnych testów Formuły 1. 

Do tej pory Kubica jeździł znacznie słabszym modelem E20 z 2012 roku. Najnowszy bolid ma sześciocylindrowy, hybrydowy silnik 1.6. Obroty jednostki napędowej ograniczono do poziomu 15 tys. na minutę Do tej pory Kubica jeździł znacznie słabszym modelem E20 z 2012 roku. Najnowszy bolid ma sześciocylindrowy, hybrydowy silnik 1.6. Obroty jednostki napędowej ograniczono do poziomu 15 tys. na minutę Renaultsport.com

Kiedy Kubica pojawi się na torze?

Testy odbywają się we wtorek i środę. Robert Kubica został zgłoszony do środowych testów (02.08.2017). Polski kierowca będzie mógł pojawiać się na torze w godzinach 9-18.

Nie oznacza to, że Kubica będzie jeździł przez cały ten czas. Kierowcy mają jednak siedem godzin (jest jedna godzina przerwy między sesją poranną i wieczorną), by testować swoje bolidy.

Wszystko wskazuje na to, że Polak przejedzie kilkanaście okrążeń na początku dnia testów, potem zespół wprowadzi potrzebne poprawki i Kubica znowu pojawi się na torze. 

Element rywalizacji o najlepszy czas powinien się pojawić wieczorem, gdy tor będzie odpowiednio ,,nagumowany'', co przełoży się na najlepszą przyczepność i pozwoli na uzyskiwanie najlepszych czasów. 

Kibice Roberta Kubicy Kibice Roberta Kubicy internet

Czy testy będą otwarte dla kibiców?

Oczywiście, że tak. Do Budapesztu przyjechała już wielka grupa polskich kibiców, którzy chcą zobaczyć swojego idola w akcji. Przez kilka ostatnich dni kibice umawiali się w Internecie na by z różnych zakątków Polski wspólnie pojechać do Budapesztu.

Ciągle można kupić bilet na to wydarzenie. Wejściówki na oficjalne testy kosztują dokładnie 4990 forintów, co w przeliczeniu daje około 70 złotych.


Gdzie można obejrzeć testy?

Oficjalne testy F1 odbywają się we wtorek i środę w godz. 9-18. Żadna telewizja nie będzie prowadziła transmisji, ale będą udostępnione czasy przejazdów.

Relacje z testów będzie można przeczytać również w Sport.pl- To jest Twój Live. Zapraszamy w środę od godziny 9. 

Robert Kubica na testach w Walencji Robert Kubica na testach w Walencji Renault Sport/Malcolm Griffiths07768 230706www.malcolm.gb.net

Czy Kubica wzbudza zainteresowanie?

Kubica pojawił się w Budapeszcie w poniedziałek 31.07. Polski kierowca przeszedł pieszo po torze, by jak najlepiej zapoznać się z nawierzchnią.

Podczas wtorkowych testów uwaga fotoreporterów skupia się głównie na polskim kierowcy, który przygląda się jazdom z perspektywy boksów Renault. Wokół Kubicy ciągle krąży kilkunastu fotoreporterów i dziennikarzy.

Fotoreporterzy skupiają się na uszkodzonej ręce Roberta Kubicy.


Co testy mogą zmienić?

Jeśli środowe testy Kubicy pójdą tak, jak wszyscy zakładają, to Kubica może już wkrótce zasiąść za kierownicą wyścigowego bolidu. BBC donosi, że Renault podjęło rozmowy z Palmerem w sprawie rozwiązania jego kontraktu. Francuska stajnia jest w stanie nawet zapłacić odszkodowanie.

Robert Kubica na testach w Walencji Robert Kubica na testach w Walencji Renault Sport/Malcolm Griffiths07768 230706www.malcolm.gb.net

Kiedy ostatnim razem Kubica jeździł w oficjalnych sesjach Formuły 1?

Ostatnie oficjalne jazdy Roberta Kubicy w bolidzie Formuły 1 miały miejsce 3 lutego 2011 roku w czasie testów w Walencji. Oznacza to, że od tamtego czasu minęło dokładnie 2370 dni.

Podczas trzeciego dnia testów na Torze w Walencji Polak okazał się najlepszy i wyprzedził Adriana Sutila (Force Indie) i Jensona Buttona (McLaren)

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.