Złoty medal Polaków na mistrzostwach świata juniorów w biathlonie!

Polacy zdobyli złoty medal na mistrzostwach świata juniorów w biathlonie w austriackim Obertilliach. Konrad Badacz, Jan Guńka oraz Marcin Zawół byli najlepsi w kategorii juniorów młodszych w sztafecie 3x7,5 km.

Konrad Badacz, Jan Guńka i Marcin Zawół wygrali mistrzostwa świata w biathlonie wyprzedzając reprezentację Francji oraz Włoch. Jest to trzeci medal Polaków na zawodach w Austrii. Wcześniej Marcin Zawół został wicemistrzem świata juniorów młodszych w biegu na dochodzenie na 10 km, natomiast Guńka zdobył brązowy medal MŚ w sprincie na 7,5 km. 

Zobacz wideo Tajemnica fenomenalnego sukcesu Piotra Żyły. "Wykorzystał tajną broń"

Polacy młodzieżowymi mistrzami świata w biathlonie. Pierwsze złoto na mistrzostwach w Obertilliach 

W trakcie sztafety nasi biathloniści rywalizowali o mistrzostwo głównie z reprezentacjami Francji w składzie Edgar Geny, Mathieu Garcia i Valentin Lejeune oraz Włoch - Stefan Navillod, Fabio Piller Cottrer i Marco Barale. Kluczowym momentem była zmiana Zawoła, który wyszedł na prowadzenie po długiej i zaciętej walce z Lejeunem oraz Baralem. 

Pierwszą zmianę Konrad Badacz zakończył na piątym miejscu ze stratą 35 sekund do prowadzących wówczas Niemców. Po drugiej zmianie prowadzenie objęli niezawodni podczas strzelania Włosi, do których Guńka zmniejszył stratę do 15 sekund. Reprezentanci Włoch byli na prowadzeniu aż do ostatniego strzelania, w trakcie którego Barale dwukrotnie chybił, a znacznie szybszy Zawół wyprzedził rywala, dając Polakom zwycięstwo. 

- To niesamowite uczucie i dobra informacja na przyszłość dla pozostałych kategorii - powiedział Marcin Zawół.

Sukces polskich biathlonistów w sztafecie jest pierwszym złotym medalem zdobytych przez naszą reprezentację na mistrzostwa świata juniorów w Biathlonie 2021 w Obertilliach. Zawody trwały od 27 lutego do 7 marca, a w ich program wchodziło osiem konkurencji wśród juniorów oraz osiem wśród juniorów młodszych.

Więcej o: