Vancouver 2010. Prezes dziękuje Ligockim. Za współpracę

- O łyżwach i snowboardzie nie chce mi się mówić. Dramat - ocenił olimpijskie występy w tych dyscyplinach prezes PKOl. Piotr Nurowski.

Najbardziej zawiódł się na snowboardowej rodzinie Ligockich i zapowiedział, że na jego wsparcie nie będą mogą już liczyć. W tej dyscyplinie Polska poniosła sromotną klęskę: w halfpipe Michał Ligocki był czwarty od końca, a Paulina Ligocka trzecia od końca, natomiast Mateusz Ligocki - przedostatni w snowcrossie.

- Jeśli rodzina Ligockich wciąż będzie chciała uprawiać i rozwijać snowboard, to proszę bardzo. Ale niech robią to na własny koszt. Jeśli uzyskają dobry wynik, zwrócimy im pieniądze. Tak np. robią Szwedzi w narciarstwie alpejskim - mówił prezes Nurowski. - Mam wrażenie, że ich celem był tylko sam wyjazd na igrzyska, a nie walka o najwyższe lokaty. Występ snowboardzistów był najbardziej nieudanym, jaki widziałem na igrzyskach. Myślałem, że gorzej niż cztery lata temu w Turynie nie może być. Może.

Równie zawiedziony prezes był postawą łyżwiarzy - od panczenistów, przez short track, do jazdy figurowej. Zbladł, kiedy od dziennikarzy dowiedział się, że panczenistki mówiły, że są zadowolone ze swoich występów, bo "trenerka przygotowała szczyt naszej formy na grudzień, kiedy zdobywałyśmy kwalifikacje olimpijskie. I wtedy się udało". - Być może trzeba połączyć związki łyżwiarstwa figurowego z szybkimi - zastanawiał się Nurowski.

Ze strony PZŁS nie można dowiedzieć się nawet, jakie wyniki osiągnęli polscy panczeniści i panczenistki w Vancouver. Jego prezes, Kazimierz Kowalczyk, jest równocześnie szefem misji olimpijskiej w Kanadzie.

Za krytykę prezes Nurowski powinien ponieść panczenistkom łyżwy, jak boba polskiej ekipy Igrzyska w Vancouver na portalu Sport.pl

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl ?

To nie była demonstracja siły - mówi Kowalczyk po sztafecie ?

Więcej o: