Córka polskiej mistrzyni wybrała, który kraj będzie reprezentowała. Wielki talent

19-letnia Gina Feistel zdecydowała, że będzie reprezentować Polskę. Tenisistka, która jest córką wielokrotnej mistrzyni Polski Magdaleny Mróz-Feistel, posiada także niemieckie obywatelstwo.

Gina Feistel przyszła na świat w Niemczech i barwy tego kraju reprezentowała podczas zawodów rangi ITF. 19-latka ma także licencję Polskiego Związku Tenisa, a ponadto trenuje w klubie z Zielonej Góry. Kilka dni temu podjęła ważną decyzję dotyczącą swojej przyszłości. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Francuzi wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

Gina Feistel będzie reprezentować Polskę. Ważny wybór młodej tenisistki

- Wspólnie z córką podjęłyśmy decyzję, że Gina będzie grała dla Polski. Bardzo się z tego cieszę - powiedziała cytowana przez portal polski-tenis.pl Magdalena Mróz-Feistel, mistrzyni polski oraz uczestniczka igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, prywatnie matka Giny. Zmiana reprezentacji została dokonana podczas turnieju W60 w Monastyrze, a ITF już ją zatwierdziło. Niebawem zrobi to też WTA.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

 

Mróz-Feistel wyjaśniła także okoliczności podjęcia tej decyzji.- Od dawna myślałyśmy o tym, żeby Gina grała dla Polski. Zachorowała w wieku 14 lat. Miała problem z tarczycą. Straciła praktycznie dwa sezony. I ten plan odłożyłyśmy na później. Następnie obok rywalizacji w gronie juniorek, sporo czasu poświęcała na naukę. Sytuację ze zmian barw narodowych utrudniała także pandemia.

Gina Feistel zajmuje obecnie 1038. miejsce w rankingu WTA. W przeszłości była m.in. 472. juniorką rankingu do lat 18. Ma za sobą kilka juniorskich sukcesów. W zmaganiach singlowych dotarła do półfinału turniejów ITF w Szczecinie oraz Offenbach, a także triumfowała w deblu podczas rywalizacji w Puszczykowie i Overath. Podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski zgarnęła dwa medale: srebrny w grze podwójnej oraz brązowy w mieszanej.

Jakie są plany Giny na najbliższe miesiące? Do końca roku będzie brała udział w zawodach ITF, a w styczniu pojedzie na ostatni semestr nauki do Stanów Zjednoczonych. Od maja ma skupić się już wyłącznie na tenisie.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.