Niesamowita forma Igi Świątek. Statystyki lepsze od Djokovicia i Nadala

Iga Świątek jest już w półfinale Roland Garros. Polka ma lepsze statystyki w turnieju od samego Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala.

Iga Świątek jest już w półfinale singla Roland Garros. Imponujący jest nie tylko awans do najlepszej czwórki turnieju, ale także styl, w jakim Polka pokonuje kolejne rywalki. Jak wyliczył na Twitterze kibic Mariusz Ulman, Świątek ma lepszą średnią liczbę oddanych gemów na set w tegorocznym paryskim turnieju niż Rafael Nadal czy Novak Djoković.

Polka w drodze do półfinału nie straciła jeszcze seta. W pierwszej rundzie pokonała Marketę Vondrousovą 6:1, 6:2, w drugiej Su-Wei Hsieh 6:1, 6:4, w trzeciej Eugenie Bouchard 6:3, 6:2, w czwartej Simonę Halep 6:1, 6:2, a w ćwierćfinale Martinę Trevisan 6:3, 6:1. W żadnym z tych spotkań rywalka Świątek nie wygrała więcej niż pięciu gemów. Imponujące.

Niesamowita forma Igi Świątek

Oczywiście przywołana statystyka oddanych gemów nie ma za zadanie pokazać, że Świątek jest lepsza od Djokovicia czy Nadala. Nie da się ich porównać, zwłaszcza że Serb i Hiszpan w każdym spotkaniu muszą wygrać trzy sety, a Polka dwa. Liczby pokazują tylko to, co wiemy, obserwując grę Polki - w jak wspaniałej formie znajduje się w Paryżu. Żadna z dotychczasowych rywalek nie nawiązała z nią równorzędnej walki. Przed Świątek teraz półfinał singla, który odbędzie się w czwartek. Od godziny 15:00 na korcie głównym w Paryżu zagra z Argentynką Nadią Podoroską. Transmisja w Eurosport 1, relacja na Sport.pl.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl