Zobacz porażkę Realu na ZCzuba.tv
Argentyńczyk nie wytrzymał już w przerwie, gdy Real przegrywał 0:3. Zszedł do szatni, by zmobilizować piłkarzy. Nic to nie dało, w drugiej połowie szósty zespół trzeciej ligi strzelił kolejnego gola. - Przepraszam kibiców. Musimy zmierzyć się z naszymi problemami - mówił Valdano.
Jednym z niewielu, którzy nie zawiedli, był Jerzy Dudek zastępujący w bramce Ikera Casillasa. "Defensa Central" oceniła jego występ na siódemkę (w dziesięciostopniowej skali). "Dzięki niemu Real nie przegrał 0:10" - uzasadniła gazeta. Wyżej oceniono tylko Ruuda van Nistelrooya, który grał kwadrans. Aż pięciu piłkarzy dostało zero.
Dudek: Chcę kontynuować karierę, ale grając
- Nic nie graliśmy - rzucił prezes Florentino Perez, który latem wydał ćwierć miliarda euro, by wybudować najlepszą drużynę w historii futbolu. Jak wyliczyła "Marca", 14 piłkarzy, którzy zagrali na mogącym pomieścić 4 tys. widzów stadioniku Santo Domingo, kosztowało w sumie 150,5 mln euro. Tylko dwóch nie zadebiutowało jeszcze w pierwszych reprezentacjach swoich krajów (Drenthe i Granero), reszta zaliczyła w sumie aż 465 występów w kadrze. We wtorek pokonało ich Alcorcon z budżetem wynoszącym ledwie 1,2 mln euro i z piłkarzami, których niegdyś pogoniono z rezerw Realu, jak strzelca trzeciego gola Ernesto Gómeza.
"AS" nazwał wyczyn wicemistrzów Hiszpanii wstydem, "El Pa~s" upokorzeniem, "El Mundo Deportivo" pisze o galaktycznym Alcorcon i Marsjaninie Pellegrinim. Na chilijskim trenerze skupiła się złość kibiców. Aż 68 proc. internautów w sondzie na stronie dziennika "AS" uważa, że trener powinien zostać zwolniony. "Marca" i "Sport" podały, że jeśli nie wygra w sobotę z Getafe i w środę z Milanem w Lidze Mistrzów, zastąpi go Valdano. Perez ma przede wszystkim pretensję o postawę bocznych obrońców - bezużytecznych w ataku i popełniających błędy w obronie.
Real wciąż może awansować do 1/8 finału, bo za dwa tygodnie gra rewanż na Santiago Bernabeu. - Stać nas na odrobienie strat - uważa Raul. Kapitan "Królewskich" trzy razy wygrywał Ligę Mistrzów, sześć razy mistrzostwo, jego trofea nie zmieściłby się w klubowym autobusie. Ale nigdy nie zdobył Pucharu Hiszpanii. Jego klub czeka na to trofeum już 16 lat.
Jerzy Dudek: Zły jestem, głupio się stało - czytaj tutaj ?