Mourinho: Balotelliemu nie chce się trenować

Mario Balotelli uchodzi za przyszłość włoskiej piłki, ale dla Jose Mourinho liczy się tylko to co 18-latek pokazuje na treningach. A ostatnio pokazuje niewiele. - Gdyby wkładał w treningi 50 procent wysiłku, na jaki go stać, byłby już dziś jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Ale nie wkłada nawet 25 procent, chociaż ma tylko 18 lat - mówi Mourinho po meczu z Napoli. Balotelli, podobnie jak Quaresma, oglądał spotkanie z trybun.

Mourinho rozpala światek calcio - Blog Rafała Steca ?

- Chłopak tak młody jak on nie może sobie pozwolić na to, żeby pracować mniej niż Figo, Cordoba czy Zanetti - powiedział Mourinho o Balotellim. - Rozmawialiśmy w tym tygodniu, on jest przecież przyszłością włoskiej piłki. Musi pracować lepiej. Gdyby wkładał w treningi 50 procent wysiłku, na jaki go stać, byłby już dziś jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Ale nie wkłada nawet 25 procent , chociaż ma tylko 18 lat. W Interze gra wielu profesjonalistów, z których może brać przykład. Ja nie jestem do nikogo uprzedzony i nie bronię innych, np. Quaresmy tylko dlatego, że to ja sprowadziłem go do Interu. Przypadek Adriano, który z trybun przeszedł na boisko pokazuje, że daję szansę tym, którzy dobrze pracują. W styczniu Mario na pewno pozostanie w klubie. Musi jednak myśleć tylko o tym, żeby dobrze trenować.

Mourinho dokładnie wytłumaczył Balotelliemu swój punkt widzenia. Ktoś tak młody i posiadający ogromny talent jest bardzo ważny dla drużyny Interu. Piłkarz zrozumiał, że od następnego poranka jedyną drogą, po której może się wspinać na szczyt to ciężki trening i wytężona praca. Przede wszystkim Mario zaczyna pojmować, że od pewnego poziomu piłka nożna nie może już dłużej opierać się na instynkcie.

Więcej tekstów o Serie A w polskim serwisie "La Gazzetty dello Sport" ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: