Stokowiec znalazł sposób na gegenpressing Hyball. Show na konferencji prasowej

Piotr Stokowiec wie jak powstrzymać gegenpressing Petera Hyballi. Trener Lechii Gdańsk ma niecodzienny plan na Wisłę Kraków i zamierza zastosować hiszpańską filozofię gry "sin duda".

W najbliższej kolejce Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra z Wisłą Kraków. Krakowianie po przyjściu trenera Petera Hyballi grają gegenpressingiem. Oglądając taktykę Hybalii widzimy, że zawodnicy Wisły próbują jak najszybciej odebrać piłkę po jej stracie. W tej strefie natychmiast pojawia się kilku zawodników Białej Gwiazdy, by odzyskać piłkę, wykorzystując bałagan w szykach obronnych drużyny przeciwnej.

Na konferencję prasową trener przyszedł z książką

Opiekun Wisły często o nim mówi, tak jakby to słowo było "kluczem" do lepszych wyników jego drużyny. Ten zwrot zrobił w ostatnich tygodniach furorę w Krakowie, ale zaczęli go analizować również trenerzy innych zespołów. Tak uczynił również Piotr Stokowiec, który na konferencji prasowej miał ze sobą książkę o gegenpressingu.

Zobacz wideo Stokowiec: Polskiej piłki nie stać na finezję [Wilkowicz Sam na Sam]

- Za nami trudny okres, ja deklarowałem że wyjdziemy z kryzysu, bo znam tę drużynę - powiedział trener Lechii. - Chcemy więcej, przeciw nam staje drużyna mająca energię. Patrzymy na siebie i mamy otwartą głowę. Potrafimy bronić i wyprowadzać kontry, potrafimy dominować jak z Podbeskidziem. Na koniec liczy się wynik - dodał. Ale gdańszczanie chcą budować swój styl dzięki odważnej grze bez patrzenia dalej, niż na kolejne spotkanie.

- Zostało 10 meczów, stawka jest ogromna. Ja nie deklaruję celu sportowego, skupiam się na następnym meczu, bo ta wygrana utrzymałaby nas w ścisłej czołówce bez oglądania się na innych. Wisła prezentuje ciekawą piłkę, my jesteśmy przygotowani. Powiedzieć można dużo, liczy się jak zespół to kupi i zaadaptuje. Będziemy świadkami fajnego pojedynku, niech wygra lepszy - podsumował Piotr Stokowiec, który dodał również jaką filozofią ostatnio kieruje się jego sztab szkoleniowy.

Hyballa: Hyballa: "To ważniejsze niż taktyka i pieniądze". Trener Wisły zdradził główny cel

Kontrpressing czy sin duda? Niemiecka szkoła kontra hiszpańska

Trener Lechii zamierza zastosować zupełnie inną taktykę na ulubioną broń Hyballi. - My ostatnio gramy w nurcie hiszpańskim. Jeden z asystentów słuchał podcastu i spodobało nam się stwierdzenie "sin duda", czyli "bez wątpliwości". Zobaczymy czy niemiecka czy hiszpańska szkoła będzie górą. Oczywiście jestem trenerem z Polski, ale też potrafimy korzystać z najnowszych narzędzi. Stosujemy wiele technicznych nowości, czytamy literaturę. Nasza passa była spowodowana tym, że graliśmy właśnie "sin duda" - zauważył Stokowiec.

Więcej o: