Trener Warty Poznań zaskoczony zachowaniem piłkarzy. Niecodzienne obrazki w ekstraklasie [WIDEO]

Piotr Tworek otrzymał prestiżowe wyróżnienie. Opiekun Warty Poznań został wybrany najlepszym trenerem lutego w Ekstraklasie. Piłkarze beniaminka docenili nagrodę dla swojego trenera i zareagowali w dość specyficzny sposób. Trener wydawał się być bardzo zaskoczony.

Niespodzianki nie było, wyniki mówią same za siebie. 46-letni Piotr Tworek został wybrany Trenerem Miesiąca. W głosowaniu wszystkich trenerów Ekstraklasy opiekun "Zielonych" otrzymał cztery głosy, wyprzedził o jeden głos Piotra Stokowca, Roberta Kasperczyka i Petera Hyballę.

Warta obok Legii i Piasta najlepiej punktującym zespołem w tym roku

Po raz pierwszy w tym sezonie nagroda powędrowała do beniaminka. Wyróżnienie dla trenera Warty Poznań to docenienie pracy całego zespołu, który od początku rozgrywek jest rewelacją ligi. Na dwadzieścia rozegranych spotkań Warta wygrała osiem z nich, a  obok Legii oraz Piasta jest najlepiej punktującym zespołem w 2021 roku.

Wiosną zespół pod opieką Tworka zdobył 13 punktów. Zanotował cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Ale to nie wszystko. Warta jest najbardziej bezkompromisową drużyną w lidze, zespół odnotował tylko dwa remisy. "Zieloni" entuzjastycznie zareagowali na wyróżnienie dla swojego trenera, gdy ten wszedł do szatni utworzyli szpaler.

Zobacz wideo Jacek Gmoch i Piotr Tworek gośćmi Sekcji Piłkarskiej #74

Byli skazani na pożarcie, a walczą o jak najwyższe miejsce

Jeszcze rok temu nazwisko trenera Warty Poznań kojarzyli nieliczni kibice. W poprzednim sezonie tuż po zakończeniu rozgrywek I ligi powiedział w wywiadzie dla jednej z telewizji: - Chyba nie wywiązałem się z zadań, bo obiecałem władzom Warty, że ją utrzymam, a ja z nią awansowałem. Przed rozpoczęciem sezonu niewielu dawało jej szansę na dobry wynik, drużyna była skazywana na spadek. Tymczasem po dwudziestu kolejkach "Zieloni" mają na koncie 26 punktów i zajmują 10. miejsce w Ekstraklasie. Do zajmującej czwarte miejsce Lechii Gdańska zespół z Poznania traci zaledwie cztery punkty.

Trener Węgier podał kadrę na mecz z Polską. Zagrają bez największej gwiazdyTrener Węgier podał kadrę na mecz z Polską. Zagrają bez największej gwiazdy

Drużyna idzie w dobrym kierunku, zawodnicy są chwaleni

Duża w tym zasługa trenera Tworka, który przeżywa swój najlepszy czas w swojej karierze zawodowej. Widać to w spotkaniach Warty, zespół nie tylko zaskakuje wynikami z najlepszymi zespołami, ale z każdym kolejnym miesiącem znacząco zyskuje w oczach ekspertów. Ci są przekonani, że drużyna idzie w dobrym kierunku. Pochwały płyną też pod adresem wielu zawodników Warty, którzy otrzymują wysokie noty w kolejnych meczach.

Dla Piotra Tworka to debiutancki sezon w Ekstraklasie, w poprzednik rozgrywkach wprowadził on do niej Wartę. Zanim Tworek trafił do drużyny "Zielonych" samodzielnie prowadził Kotwicę Kołobrzeg i Bałtyk Koszalin. Wcześniej pełnił głównie rolę asystenta u Macieja Bartoszka (Korona Kielce, Termalica Nieciecza, Chojniczanka Chojnice) i Leszka Ojrzyńskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Wcześniej był asystentem Bogusława Baniaka i Rafała Ulatowskiego w Miedzi Legnica.

Więcej o: