Siatkarze Exact Systems Norwida rozpoczynają debiutancki sezon w I lidze

W sobotę, w Siedlcach siatkarze Norwida zadebiutują w I lidze. Jak mówi trener Radosław Panas rywal jest w zasięgu jego zespołu.

Do Siedlec siatkarze Norwida jadą już w piątek by dobrze przygotować się do sobotniego (godz.18) meczu. Trener Panas ze spokojem podchodzi do inauguracji: - Wiadomo, że to debiut i nerwy będą, dlatego ja staram się tonować nastroje, żebyśmy nie spalili się już przed meczem, ale pokazali na boisku to, na co nas stać. Szkoleniowiec przyznaje, że ma już "szóstkę" na mecz, ale rywalizacja o

miejsce w zespole trwa: - Ten podstawowy skład gdzieś się już wykrystalizował, ale wiadomo, że w czasie meczów to się weryfikuje -

mówi Panas. - Na treningach widać, że chłopcy walczą o miejsce w "szóstce". Na pewno każdy swoją szansę dostanie, bp sezon jest długi. Chcę tak prowadzić zespół, żeby z tego grania płynęła przyjemność i radość, a nie stres i nerwy.

KPS Siedlec, to tak jak Norwid zespół oparty na młodych graczach. Częstochowianie rywala poznali grając z nim na turnieju we wrześniu.

- Graliśmy z nimi pierwszy mecz w okresie przygotowań, wygraliśmy 3:2 - mówi szkoleniowiec. - To rywali silny, ale w naszym zasięgu.

Drużyna KPS w dużym stopniu oparta jest na młodych graczach wypożyczonych z AZS-u Olsztyn i Trefla Gdańsk. - Na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, żeby wrócić z czasem do swoich macierzystych zespołów.

Częstochowianie pierwszy mecz we własnej hali zagrają za tydzień 8 października. O godz. 17 podejmować będą AZS Nysa.

W I kolejce grają także: Ślepsk Suwałki - SMS PZPS Spała, Krispol Września - SKS Hajnówka, Warta Zawiercie - TSV Sanok, Stal AZS Nysa - Victoria Wałbrzych, pauzuje AGH Kraków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.