Siatkarze Exact Norwida będą grać na zapleczu PlusLigi!

Młodzież Exact Systems Norwida bardzo dobrze spisywała się w rozgrywkach II ligi, dotarła do półfinałowego turnieju o awans, ale nie dała rady wywalczyć miejsca w I lidze. Będzie jednak występować na zapleczu PlusLigi. W miejsce Campera Myszków, który za akceptacją Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przekazał miejsce naszej drużynie.

Rywalizację w III grupie II ligi siatkarze Norwida zakończyli na drugim miejscu. W ogólnopolskim półfinale o awans, po pasjonujących meczach ulegli SKS-owi Hajnówka i Czarnym Rząśnia i odpadli z dalszej rywalizacji. Okazuje się jednak, że na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy jednak zagrają. Zastąpią drużynę Campera Wyszków.

- Dostaliśmy propozycję od Campera, aby przejąć jego miejsce w I lidze i wspólnie z zarządem oraz sponsorami zdecydowaliśmy, że z niej skorzystamy - mówi prezes klubu Krzysztof Wachowiak. - Uznaliśmy, że to dla klubu ważny krok w rozwoju.

Na pytanie, czy gra w I lidze, oprócz szkolenia jest dla Norwida celem samym w sobie prezes Wachowiak odpowiada tak: - Na razie chcemy się skoncentrować na I lidze, ale zamierzamy się rozwijać. I liga będzie ciekawą propozycją dla naszych chłopców, którzy w wieku juniora rozjeżdżali się po kraju. Teraz będą mieli możliwość gry na wyższym poziomie w Norwidzie.

Krzysztof Wachowiak zapowiada, że w I-ligowym Norwidzie grać będzie trzon zespołu z minionego sezonu. - Chłopcy mieli bardzo udany i chcemy żeby zostali. Generalnie, w pierwszej kolejności chcemy oprzeć skład o naszych wychowanków. Aktualnie jesteśmy w trakcie kompletowania zespołu. Czeka nas bardzo ciekawa liga i wiele spotkań na dobrym poziomie. Chcemy kontynuować dobre częstochowskie tradycje siatkówki.

W Norwidzie nie planują zmian w sztabie trenerskim. Pierwszym trenerem pozostaje Radosław Panas, który będzie miał do pomocy Zbigniewa Sznobera, Stanisława Gościniaka i Leszka Chudziaka.

Kiedy dokładnie Exact Systems Norwid zadebiutuje w I lidze jeszcze nie wiadomo. Sezon prawdopodobnie rozpocznie się z końcem września, bądź początkiem października.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.