Kiedy sportowiec zapomina, że to tylko gra...

Ricky Ponting, kapitan australijskiej reprezentacji krykieta odpowie za zniszczenie
telewizyjnego ekranu w szatni po meczu z Zimbabwe. Słynny zawodnik nie jest jedynym sportowcem, który wyładował nerwy na najbliższym otoczeniu. Oto kilka przykładów.

Goran Ivanisević

Podczas turnieju ATP w angielskim Brighton chorwacki tenisista wyżywał się na rakiecie niemal po każdym nieudanym zagraniu. Łamał kolejne rakiety, aż okazało się, że... więcej ich nie ma. Jako że zawodnik nie posiadał "właściwego wyposażenia" sędzia zakończył mecz. Dodatkowo Ivanisević musiał zapłacić 1 tys. dolarów kary za niestosowne zachowanie na korcie.

Alex Ferguson

Menedżer Manchester United znany jest z porywczego charakteru. Przekonał się o tym David Beckham. W lutym tego 2003 roku, po porażce z Arsenalem w meczu pucharowym, rozwścieczony Ferguson kopnął w szatni piłkarskie buty, które poszybowały wprost w twarz Beckhama. W szpitalu na rozcięty łuk brwiowy założono Beckhamowi szwy.

Jim Playfair

Byłemu zawodnikowi NHL, a obecnie trenerowi Abbotsford Heat (liga AHL) nerwy puściły w marcu ubiegłego roku. Playfair nie potrafił pogodzić się z decyzją sędziego podczas meczu z Buldogs.
Trener wyrwał z rąk zawodników dwa hokejowe kije i roztrzaskał je o bandę. Rzucił też marynarką i nawrzeszczał na sędziego Jamie'go Koharskiego.

Sorin Cartu

Podczas meczu Ligi Mistrzów z FC Cluj zdenerwowany Cartu zaczął demolować ławkę rezerwowych. Najpierw zaczął uderzać w pleksiglasową szybę pięścią, potem zaczął ją kopać aż rozpadła się na kawałki. Wściekłego trenera uspakajali asystenci. Na reakcję klubu nie trzeba było długo czekać. Dwa dni po meczu (przegranym 0:1) Cartu został zwolniony.

Chris Broad

Słynny krykiecista zniszczył środkowy słupek podczas The Bicentennial Test w Sydney, w 1988 roku. Zawodnik reprezentacji Anglii wściekł się po tym jak został wykluczony.
Za swoje zachowanie został ukarany grzywną w wysokości 500 funtów.

Michaił Jużny

Po przegraniu długiej, niezwykle ważnej wymiany w meczu z Nicolasem Almagro, wściekły Jużny zaczął uderzać rakietą o własną głowę. Bardziej wytrzymała okazała się rakieta.

Rubens Barrichello

Podczas Grand Prix Monako kierowca Williamsa rozbił swój bolid na jednym z szybkich zakrętów. Po chwili zdenerwowany Brazylijczyk rzucił na tor wartą 50 tys. dolarów kierownicę, wprost pod koła innych kierowców. Najechał na nią Karun Chandhok i powlókł ją za swoim bolidem aż do tunelu. Tam przejechał po niej jeszcze Bruno Senna. Po wyścigu Barrichello tłumaczył się, że nie wyrzucił kierownicy z nerwów, a po prostu chciał się jak najszybciej wydostać z uszkodzonego bolidu.

Nenad Krstić

Mecz towarzyski pomiędzy koszykarzami Grecji i Serbii zakończył się gigantyczną bójką. Zaczęło się od ostrego starcia Milosa Teodosicia i Antonisa Fotsisa. Po chwili do akcji włączył się Nenad Krstić. Serbski środkowy najpierw złapał Fotsisa za gardło, a chwilę później rzucił krzesłem w kierunku Sofoklisa Schortsanitisa. Krzesło przypadkowo trafiło w głowę Yannisa Boroussisa, który w tym meczu nie grał z powodu kontuzji. Z rozciętą głową opuścił halę.
FIBA surowo ukarała Krsitcia - nie mógł zagrać w trzech pierwszych meczach mistrzostw świata.

Ben Crenshaw

Zdenerwowany golfista połamał kij w meczu z Eamonnem Darcy, w prestiżowym Ryder Cup (1987 rok). Resztę zawodów musiał rozegrać mając do dyspozycji wyłącznie kij służący do uderzeń z piasku. Oczywiście przegrał