Znakomity powrót Kamila Stocha. Bomba i zwycięstwo, Piotr Żyła drugi w treningu w Willingen

Świetne informacje nadchodzą z Willingen, gdzie rozpoczął się dziś kolejny weekend z PŚ w skokach. Polacy pokazali moc podczas drugiej serii treningowej. Wygrał ją Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą.

Polscy skoczkowie, którzy po zawodach PŚ w Zakopanem zostali powołani na zimowe igrzyska olimpijskie, przed tygodniem nie startowali w Titisee-Neustadt. Większość z nich trenowała przed Pekinem. W Willingen startują zatem pierwszy raz po przerwie. I w treningach zaprezentowali się znakomicie.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie jeszcze wyjdą z kryzysu. Schuster podpowiada trenerom

Znakomite skoki Polaków w Willingen. Stoch wygrał trening

Szczególnie dalekie loty mogliśmy zobaczyć w ich wykonaniu w drugiej serii treningowej, którą wygrał Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 142 metry i wyprzedził Piotra Żyłę, który lądował aż 5,5 metra dalej. Stoch miał jednak słabszy wiatr pod narty.

Klemens Murańka i jego rekord w WillingenRekordzistą skoczni w Willingen jest Polak. Ale nie Stoch, Kubacki czy Żyła

Dobrze spisali się też pozostali nasi zawodnicy. Szósty był Dawid Kubacki, któremu zmierzono 138 metrów, a Stefan Hula był 19. po skoku na 119 m. Nieco słabiej spisał się Paweł Wąsek, któremu zaliczono 114 metrów i to dało 33. miejsce. Najmłodszy z polskiej ekipy był jednak najlepszym z naszych w pierwszym treningu, w którym siódmy.

W pierwszym treningu najlepiej panujące warunki wykorzystał Cene Prevc. Słoweniec uzyskał 149,5 metra i o ponad 13 punktów wyprzedził drugiego Karla Geigera. Trzecie miejsce zajął kolejny Słoweniec, Lovro Kos.

Dawid Kubacki uplasował się na 13 pozycji, a 15 lokatę zajął Kamil Stoch. Nieźle spisał się też Stefan Hula, który był 18. Słaby skok oddał jedynie Piotr Żyła, zajmując 37 miejsce. Z udziału w pierwszym treningu zrezygnował Ryoyu Kobayashi. Podobnie zrobił w drugim, ale dołączyli do niego Daiki Ito oraz Karl Geiger.

Więcej o: