Skoki narciarskie. MŚ w Seefeld. Bardzo dobre skoki Polaków! Najlepiej Kamil Stoch i Dawid Kubacki

Kamil Stoch i Dawid Kubacki bardzo dobrze zaprezentowali się we wtorkowym treningu na skoczni normalnej w Seefeld, na której w piątek odbędzie się konkurs mistrzostw świata. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce w pierwsze sesji treningowej, a drugi na takiej samej lokacie znalazł się w drugim treningu.
Zobacz wideo

W pierwszym treningu najlepiej zaprezentował się Philipp Aschenwalkd, który oddał skok na odległość 100,5 m. Za Austriakiem znalazło się dwóch reprezentantów Polski: Kamil Stoch (99 m) i Dawid Kubacki (98 m). Wszyscy reprezentanci Polski znaleźli się w pierwszej "20".

Wyniki treningu na skoczni normalnej w SeefeldWyniki treningu na skoczni normalnej w Seefeld FIS

W drugiej sesji treningowej Polacy również skakali bardzo dobrze. Stefan Hula poprawił swój wynik i uzyskał aż 103 m. Jakub Wolny także skoczył 103 m, Dawid Kubacki 105,5 m, Piotr Żyła 99 m, a Kamil Stoch 101 m. Najwyżej sklasyfikowany został Kubacki, którego wyprzedził tylko Markus Eisenbichler, mistrz świata z dużej skoczni.

Wyniki drugiego treningu na skoczni normalnej w SeefeldWyniki drugiego treningu na skoczni normalnej w Seefeld FIS

W środę (27.02) o godz. 19:30 odbędzie się kolejny trening na skoczni w Seefeld. Dzień później o godz. 16:00 odbędą się kwalifikacje, które poprzedzi seria próbna zaplanowana na godz. 15:00. Konkurs na skoczni normalnej w piątek o godz. 16:00.

Więcej o: