Polski klub coraz bliżej upadku. Wycofa się z rozgrywek? Na razie nie zagra z mistrzem

Jakub Balcerski
Wygląda na to, że Legionovia Legionowo jest coraz bliżej upadku. Według informacji Sport.pl około 12:00 Polska Ligi Siatkówki poda, że jej najbliższy mecz ligowy przeciwko Chemikowi Police się nie odbędzie. To kolejny krok do wycofania klubu z rozgrywek.

Problemy finansowe Legionovii nie są jednak niczym nowym: mówi się o tym już nawet nie od tygodni, a miesięcy. Teraz sytuacja jest już krytyczna i bliska najczarniejszego scenariusza. Po 11 porażkach z rzędu klub może nie skończyć sezonu w Tauron Lidze.

Zobacz wideo Nowy trener Projektu Warszawa wbija szpilę byłemu? "Poprawiła się komunikacja między trenerem, sztabem a zawodnikami"

Legionovia może się wycofać z Tauron Ligi. Klub wydał oświadczenie

"Zarząd analizuje aktualną sytuację finansową i rozważa dalsze niezbędne działania" - czytamy w oświadczeniu klubu wydanym we wtorek, 17 stycznia. Jest w nim także o braku środków zapewnianych wcześniej przez głównego sponsora klubu, firmę IŁ Capital Igora Łukasika, a także o możliwości wycofania z rozgrywek, jeśli to okaże się konieczne.

Umowa ze sponsorem miała obowiązywać do 2024 roku, ale została właśnie rozwiązana. Tym samym klub znów ma olbrzymie kłopoty. Te są chyba wpisane w historię Legionovii - raz udawało jej się rywalizować nawet o czołową piątkę ligi, a w kolejnym sezonie walczyć o utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywek.

Mecz z mistrzem Polski ma się nie odbyć. Co dalej? Nadchodzi garść gorzkich informacji

W środowisku siatkarskim ostatnio często pojawiała się plotka, że ostatnim meczem, który Legionovia rozegrała w Tauron Lidze, był ten z poprzedniej kolejki - przegrany 0:3 z UNI Opole w sobotę, 14 stycznia. Pytano, czy uda się w ogóle wystawić skład na spotkanie w poniedziałek, 23 stycznia z obecnym mistrzem Polski, Chemikiem Police.

Zgodnie z informacjami Sport.pl ten mecz faktycznie się nie odbędzie. Dostaliśmy potwierdzenie, że oba kluby nie szykują się, żeby go rozgrywać, a Polska Liga Siatkówki w środę, 18 stycznia około 12:00 ma wydać oświadczenie, w którym podałaby, że spotkania nie będzie.

Dalsze kroki? Tych jeszcze nie znamy, ale przyszłość Legionovii rozstrzygnie się zapewne w najbliższych dniach, lub maksymalnie kilku tygodniach. I, niestety, kibice powinni się przygotować na garść gorzkich, nieprzyjemnych informacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA