Spektakularny zjazd polskiego klubu. Osiadł na dnie

Legionovia Legionowo może nie dokończyć sezonu. Powodem są problemy finansowe, które dosięgnęły klub po wycofaniu się głównego sponsora. "Zarząd analizuje aktualną sytuację finansową i rozważa dalsze niezbędne działania" - napisano w oświadczeniu klubu.

Legionovia Legionowo była jedną z najlepszych drużyn zeszłego sezonu. Ligę zakończyła na piątym miejscu w tabeli, a dodatkowo zaszła do finału Pucharu Polski, tam przegrała 0:3 (25:23, 25:19, 25:18) z  Developresem Rzeszów.

Zobacz wideo MŚ w piłce ręcznej. Bartłomiej Bis po awansie: Jeśli od początku nie będziemy na sto procent, to Hiszpanie nas rozjadą

Legionovia Legionowo w bardzo trudnej sytuacji. Może nie dokończyć sezonu w lidze

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu w drużynie zaszły duże zmiany, odeszła m.in. reprezentantka Polski, Olivia Różański. W kadrze zostały głównie młode zawodniczki, niemające dużego doświadczenia w profesjonalnej siatkówce, w dodatku nowym trenerem został Paweł Kowal, który wcześniej prowadził drużyny młodzieżowe klubu. To nie pozostało bez wpływu na wyniki, w pierwszej połowie sezonu zasadniczego Legionovia przegrała wszystkie 11 spotkań (bilans setów 3:33) i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Jeszcze w grudniu (po ośmiu kolejkach) z klubu został zwolniony Kowal, a na początku stycznia odeszły przyjmująca Aleksandra Dudek oraz środkowa Neira Ortiz, czołowe zawodniczki zespołu. Teraz okazało się, że z finansowania klubu wycofał się dotychczasowy sponsor główny. "W piątek 13 stycznia zostaliśmy postawieni przed faktem konieczności podpisania porozumienia rozwiązującego naszą 3-letnią umowę sponsorską" - napisano w oświadczeniu, które opublikowano we wtorek. Dodatkowym problemem jest brak obiecanych środków z Polskiej Organizacji Turystycznej, miały one zostać wypłacone za promocję Polski poprzez grę w europejskich pucharach.

Brak płynności finansowej może doprowadzić do wycofania zespołu z rozgrywek ligowych. "Zarząd analizuje aktualną sytuację finansową i rozważa dalsze niezbędne działania" - czytamy w oświadczeniu.

Kolejny mecz Legionovia Legionovo rozegra w poniedziałek, 23 stycznia, jej przeciwnikiem będzie trzeci w tabeli Chemik Police.

Tabela polskiej ligi kobiet w siatkówce

  • 1. ŁKS Łódź                     11 meczów, 32 punkty, 33:4 bilans setów
  • 2. Developres Rzeszów   11, 31, 32:7
  • 3. Chemik Police              11, 23, 27:12
  • ...
  • 9. Tarnów                          11, 11, 17:25
  • 10. Radomka Radom        11, 10, 14:24
  • 11. UNI Opole                    11, 10, 15:26
  • 12. Legionovia Legionovo  11, 0, 3:33

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA