Polscy siatkarze poznali komplet rywali na Memoriale Wagnera! Ostatni test przed IO

Znamy komplet reprezentacji, które wystąpią w XVIII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (9-11 lipca), czyli ostatnim sprawdziwanem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. W Krakowie Polska zmierzy się z Argentyną, Iranem oraz Tunezją.

W styczniu organizatorzy poinformowali, że do Krakowa przyjedzie reprezentacja Argentyny. Tydzień temu do tego grona dołączył Iran, a w środę dowiedzieliśmy się także o kadrze Tunezji. Wszystkie te drużyny (Polska także) wystąpią na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Igrzyska olimpijskie zaczynają się już 25 lipca 2020 roku w Tokio. Iran będzie naszym pierwszym przeciwnikiem w Japonii.

Z kolei XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca. Jak do tej pory Polacy ośmiokrotnie wygrywali ten turniej. Rok temu najlepsza okazała się Brazylia, która wyprzedziła drużynę Vitala Heynena.

Heynen: Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu [WIDEO]

Zobacz wideo

Hubert Jerzy Wagner (ur. 1941) zmarł w 2002 roku. W 1967 zdobył z kadrą brązowy medal w mistrzostwach Europy w Turcji. Większe sukcesy odnosił jako trener reprezentacji, z którą w latach 70. zdobył mistrzostwo świata, wicemistrzostwo Europy oraz złoty medal olimpijski.