Vital Heynen zawieszony. Nie poprowadzi kolejnego meczu swojego zespołu

Vital Heynen nie poprowadzi kolejnego meczu Sir Safety Conad Perugia. Trener reprezentacji Polski, prowadzący włoski klub, został zawieszony na jedno spotkanie. To efekt czterech żółtych kartek, jakie w tym sezonie zobaczył Belg.

Vital Heynen został zawieszony na niedzielne spotkanie Sir Safety Conad Perugia. Jego zespół zmierzy się w nim z Consar Ravenną. W roli pierwszego trenera zastąpi go jego asystent, Carmine Fontana.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Zobacz wideo

Zawieszenie Heynena to efekt czterech żółtych kartek, jakie Belg otrzymał za swoje zachowanie w meczach tego sezonu Serie A. We Włoszech obowiązuje co prawda przepis umożliwiający wykupienie kary, ale władze zespołu, w którym pracuje trener reprezentacji Polski - zdaniem włoskich mediów - nie zdecydują się na taki krok.

Heynen jest trenerem Sir Safety Conad Perugia od lipca ubiegłego roku. W lidze poprowadził swój zespół w 19 spotkaniach, z których aż 17 zakończyło się zwycięstwem. Dzięki temu drużyna 50-latka zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli. W niedzielnym spotkaniu z Ravenną, nawet mimo braku pierwszego trenera, będzie więc zdecydowanym faworytem.

Więcej o: