Oświadczenie Wenty: Po co proszą o fair play?

Po meczu z Islandią o brązowy medal mistrzostw Europy (Polacy przegrali 26:29) Bogdan Wenta jeszcze raz odniósł się do przegranego półfinału z Chorwacją. Jeszcze raz oskarżył sędziów o podejmowanie decyzji faworyzujących rywali. Teraz polski trener oczekuje reakcji Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej.

Wenta: W jakim kierunku idzie ta dyscyplina?

"Sport był, jest i będzie ważną częścią mojego życia. (...) Przed każdym meczem na tych mistrzostwach kapitanowie drużyn proszą o doping, wsparcie, postawę fair play kibiców, zawodników i sędziów. Pytam, po co, skoro ktoś inny decyduje o twoim być albo nie być?" - od tych słów Bogdan Wenta rozpoczął konferencję prasową po meczu z Islandią. To reakcja na postawę norweskich arbitrów w sobotnim półfinale z Chorwacją. - Na spokojnie przeanalizowaliśmy kilka razy ten mecz. I znaleźliśmy dziesięć sytuacji, z których tylko jedną można interpretować na korzyść jednej czy drugiej drużyny. Pozostałe decyzje są na korzyść Chorwatów - mówił trener Polaków.

- Miałem dość mówienia w kuluarach o sprawach, które nikt nie chce oficjalnie poruszyć. Stąd moje oświadczenie i zobaczymy, czy EHF (Europejska Federacja Piłki Ręcznej) na to zareaguje - zakończył.

Żądam wielkiej imprezy piłki ręcznej w Polsce - mówi Bogdan Wenta ?

Więcej o: