Pływanie. Rekord Polski Aleksandry Urbańczyk

Podczas rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim mistrzostw Polski w pływaniu, Aleksandra Urbańczyk pobiła rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Kolejnym zawodnikiem który wywalczył minimum na MŚ jest Konrad Czerniak.

Czas Urbańczyk- 28,83 w sobotnich eliminacjach, jest o 0,09 sekundy lepszy od jej dotychczasowego najlepszego wyniku. Niestety, nie zagwarantował zawodniczce Trójki Łódź uporania się z barierą minimum wyznaczonego przez Polski Związek Pływacki (28,40), dającego możliwość startu w lipcowych mistrzostwach świata, które odbędą się w Szanghaju.

W najciekawszych rozegranych wyścigach eliminacyjnych, gwiazdą był Konrad Czerniak, który jako pierwszy poradził sobie z minimum, osiągając 52,80 na 100m stylem motylkowym. Drugie miejsce w eliminacjach zajął Paweł Korzeniowski (53,07), który niestety zrezygnował z udziału w wieczornym finale, koncentrując się na wyścigu na 400m stylem dowolnym. Znajdujący się w ciężkim cyklu treningowym Marcin Cieślak dopiero piąty z czasem 54,99.

Otylia Jędrzejczak wygrała eliminacje 100 metrów stylem motylkowym w czasie 59,90. Do minimum zabrakło jej 0,55 sekundy. Szansa na poprawę rezultatu już w wieczornym finale.

Relacje na żywo z mistrzostw Polski na portalu Pływacy.com ?