Ryan Lochte zdyskwalifikowany za doping!

Ryan Lochte został zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. Amerykański pływak nie będzie mógł startować do lipca 2019 roku. Stosował kroplówki i pochwalił się tym na Instagramie.

Ryan Lochte, 12-krotny medalista olimpijski został zawieszony na 14 miesięcy za stosowanie dożylnych zastrzyków. Co ciekawe, przyjmował substancję, która jest legalna. Problem w tym, że kroplówkę można stosować wyłącznie w okresie hospitalizacji lub po wydaniu specjalnego pozwolenia.

Lochte pozwolenia nie miał, a do tego nie był hospitalizowany. Wpadł przez zdjęcie na Instagramie, na którym pochwalił się stosowaniem kroplówki.

Amerykańska agencja antydopingowa nie miała litości dla sześciokrotnego mistrza olimpijskiego. Do rywalizacji będzie mógł wrócić dopiero w lipcu 2019 roku.

Lochte specjalizuje się w stylach grzbietowym, dowolnym i zmiennym. W 2010 i 2011 roku został wybrany najlepszym pływakiem w Stanach Zjednoczonych oraz na świecie.

Podczas mistrzostw świata w Szanghaju, jako pierwszy pływak po zakazaniu stosowania kostiumów poliuretanowych, pobił rekord świata na 200 m stylem zmiennym (basen 50 m). Uzyskał wynik - 1:54,00 min. 

***
DFB odpowiada na zarzuty Oezila

Brzęczek zdradził skład swojego sztabu

Maciej Szczęsny wskazał, kto powinien być pierwszym bramkarzem w kadrze. Nie Szczęsny, nie Fabiański