Puchar Holandii. Tylko dzieci na meczu Ajax - AZ Alkmaar

Tylko dzieci będą wpuszczane na trybuny powtórzeobnego meczu Pucharu Holandii pomiędzy Ajaxem Amsterdam i AZ Alkmaar - zdecydowała holenderska federacja. Spotkanie zostało przerwane po tym, jak kibol wtargnął na boisko i próbował zaatakować bramkarza AZ Alkmaar.

21 grudnia podczas meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Holandii Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar 19-letni kibic wtargnął na boisko. W chwilę później został zaatakowany i dwa razy kopnięty przez bramkarza drużyny AZ - Estebana Alvarado. Za to zachowanie sędzia ukarał Kostarykanina czerwoną kartkę, która później została anulowana przez Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB).

Wobec wydarzeń na boisku trener Alkmaar Gert Jan Verbeek polecił swoim zawodnikom, by opuścili boisko. Po chwili sędzia zakończył mecz. Gospodarze prowadzili wówczas 1:0.

Sąd w Amsterdamie skazał na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności kibola Wesley'a van W.

Mecz zostanie powtórzony 19 stycznia. Początkowo spotkanie miało się odbyć bez udziału publiczności, ale we wtorek na wniosek Ajaxu związek zdecydował, że na mecz będą mogły obejrzeć dzieci. - Na trybuny będą wpuszczane tylko dzieci do lat 12 - czytamy w oświadczeniu federacji.

Ajax początkowo chciał żeby mecz mogły obejrzeć kobiety i dzieci. Na wpuszczenie kobiet nie zezwolił związek, bo byłoby to sprzeczne z polityką równouprawnienia płci.

W Turcji kobiety i dzieci

We wrześniu Turcja wprowadziła nową metodę zwalczania chuligaństwa, którą przetestowano podczas meczu Fenerbahce z Manisasporem . Na trybuny wpuszczono ponad 41 tysięcy kobiet i dzieci. Mężczyźni musieli obejrzeć spotkanie w telewizji.

Według nowych przepisów, które zatwierdziła już Turecka Federacja Piłkarska, kobiety i dzieci do lat dwunastu będą jedynymi kibicami, których klub ukarany za chuligaństwo może wpuścić na stadion.

Henry nie jest pierwszy. Jak gwiazdy wracały do wielkich klubów

Więcej o: