Burza w Argentynie. Ruszyli Messiemu z pomocą. "Tsunami"

- Czy PSG postąpiłoby tak samo, gdyby Messi wygrał chociaż jedną Ligę Mistrzów? Tę reakcję klubu należy interpretować wyłącznie w kontekście piłkarskim - zakomunikowały argentyńskie media. Porównały również zachowanie władz klubu względem klubowego kolegi 35-latka. - Wiele razy wyjeżdżał do Brazylii na imprezy, czy też rodzinne urodziny - przekazano.

Bardzo słabo wyglądają ostatnie dni w PSG. Piłkarze Christophe'a Galtiera sensacyjnie polegli w ligowym spotkaniu z Lorient (1:3), a na dodatek mogą już więcej nie mieć okazji zagrać w jednym zespole z Leo Messim. Argentyńczyk w poniedziałek bez zgody władz klubu udał się do stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu, gdzie wziął udział w imprezie reklamowej tamtejszej organizacji turystycznej. 

Zobacz wideo Chalidow: Jestem następny w kolejce? Dajcie mi spokój

Argentyńczycy stają w obronie Messiego. Uderzyli w przedstawicieli PSG. "Tsunami w szklance wody"

Jak poinformowało "RMC Sport", 35-latek został zawieszony za nieusprawiedliwiony wyjazd na okres dwóch tygodni. Ponadto paryski klub ma mu nie wypłacić pensji za opuszczone dni. Działania przedstawicieli PSG nie spodobały się argentyńskim mediom, które skrytykowały ich decyzje.

- Przerwa następuje po tsunami w szklance wody. Czy PSG postąpiłoby tak samo, gdyby Messi wygrał z nimi chociaż jedną Ligę Mistrzów? Zupełnie inaczej zachowywały się władze klubu na początku roku, kiedy pozwolono mu przedłużyć urlop w Rosario - zakomunikował dziennik "La Nacion".

Porównano również kapitana reprezentacji Argentyny do Neymara. - PSG nie traktuje ich tak samo. Brazylijczyk wiele razy wyjeżdżał do Brazylii na imprezy, czy też rodzinne urodziny. Tę reakcję klubu należy interpretować wyłącznie w kontekście piłkarskim. Po prostu PSG jest zirytowane rezultatem ostatniego, kompromitującego wyniku w meczu z Lorient - podsumowano.

Messi odejdzie po sezonie z PSG. Ojciec piłkarza przekazał już ostateczną decyzję władzom klubu

Od kilku miesięcy temat przyszłości Leo Messiego wzbudzał duże zainteresowanie w mediach. Jego kontrakt z paryskim klubem wygasa z końcem 2023 roku i do tej pory nie został przedłużony. W środę Fabrizio Romano zakomunikował na Twitterze, że siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki po sezonie opuści stolicę Francji.

"Messi opuści PSG na koniec sezonu. Nie ma w tej sprawie już jakichkolwiek wątpliwości. Za kulisami wiadomo, że ojciec piłkarza, Jorge Messi, przekazał tę decyzję PSG już miesiąc temu. To był ostatni przełomowy punkt" - przekazał.

Messi rozegrał w tym sezonie w barwach PSG 37 meczów, w których strzelił 20 goli. Jego zespół przewodzi w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 75 punktów. Drugie Lens ma do niego pięć punktów straty.

Więcej o: