Neymar zgłoszony do prokuratury. "Ten, co daje d**y. Pe**ł"

Neymar został oskarżony o homofobię. Brazylijska organizacja LGBT złożyła skargę do prokuratury wobec Brazylijczyka za nienawiść kierowaną w stronę byłego partnera swojej matki - informuje "Mundo Deportivo". Piłkarz Paris Saint-Germain miał obrażać i grozić Tiago Ramosowi.

Organizacja LGBT, która złożyła skargę na brazylijskiego piłkarza, twierdzi, że posiada materiał audio, który ujawnia, jak Neymar wykrzykuje homofobiczne hasła i grozi byłemu partnerowi swojej matki. Wszystkie obraźliwe treści 28-latek wypowiedział na platformie streamingowej Twitch. Wspomniane nagranie zostało udostępnione na YouTube. 

- Moja matka pokłóciła się ze swoim chłopakiem, tym co daje d**y. W końcu wybił okno i poszedł do szpitala, pe**ł - wyróżniono cytat z nagrania Brazylijczyka. 

 

Neymar oskarżony o homofobię, grupa LGBT złożyła pozew wobec piłkarza

Konkretne zarzuty, stawiane wobec piłkarza dotyczą zachęcania do przemocy wobec byłego kochanka matki. Wspomniana przez Neymara kłótnia odbyła się kilka dni temu. Tiago Ramos zgłosił się do szpitala ze zranioną ręką. Zarówno 23-letni partner matki, jak i sama Nadine Goncalves zgłosili incydent jako wypadek domowy. 

Organizacja LGBT z Brazylii domaga się zatrzymania piłkarza oraz pociągnięcia do odpowiedzialności także jego przyjaciół. Stowarzyszenie nalega na to w obawie przed możliwym naciskiem zawodnika PSG na potencjalnych świadków oraz ze względu na bezpieczeństwo Tiago Ramosa.

Związek Tiago Ramosa z Nadine Goncalves został ogłoszony kilkanaście tygodni temu. 23-latek już wcześniej znał Neymara prywatnie, a pierwsze reakcje piłkarza pod zdjęciami pary nie wskazywały na żaden przejaw nienawiści wobec nowego partnera. Pierwsze problemy zrodziły się, gdy w mediach pojawiła się informacja o udziale Tiago Ramosa w spotkaniach seksualnych z wieloma wpływowymi mężczyznami.

 

Zarówno Neymar, jak i adwokaci piłkarza nie odnieśli się jeszcze do kierowanych stronę zawodnika Paris Saint-Germain zarzutów.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA