Juventus w tarapatach. Co z transferem Milika? "To prezent świąteczny"

- Do 30 kwietnia Juventus ma możliwość wykupienia Arka za siedem milionów euro. Taka kwota to coś w rodzaju prezentu świątecznego od Marsylii - stwierdził Alfredo Pedulla, znany włoski dziennikarz.

Kibice Juventusu przeżywają w tym sezonie emocjonalną sinusoidę. Klub zanotował wiele wpadek na początku rozgrywek (m.in. odpadł z grupy Ligi Mistrzów). Massimiliano Allegri prawdopodobnie zachował posadę głównie dlatego, że klubu po prostu nie było stać na jego zwolnienie, które oznaczałoby słoną odprawę dla Włocha. I kiedy wydawało się, że będzie coraz gorzej, to Juventus zaczął regularnie zdobywać punkty. Zanotował aż osiem wygranych ligowych z rzędu. I w żadnym z tych meczów nie stracił gola. Wydawało się, że "Stara Dama" realnie zagrozi Napoli w wyścigu o scudetto. Jednak - w ostatniej kolejce - w bezpośrednim meczu na stadionie im. Diego Maradony, Juventus został rozgromiony 1:5. Ale okazało się, że to nie była najdotkliwsza porażka turyńczyków w ostatnich dniach.

Zobacz wideo O lepszym starcie Świątek nie mogła marzyć! [SPORT.PL LIVE]

GMecz Francja - Polska na Mistrzostwach Swiata w Pilce Noznej Katar 2022Sprzedają Polaka i kupują innego. Klub z Serie A wykłada 5 mln euro

Wszystko wskazuje, że w związku z nieścisłościami w zeznaniach finansowych i tzw. kreatywną księgowość, Juventus zostanie ukarany piętnastoma ujemnymi punktami, co wykluczy "Starą Damę" z walki o scudetto i znacząco zmniejszy jej szanse na załapanie się do Ligi Mistrzów.

Mało tego! Najważniejsi działacze zostali zawieszeni, a klub musi pilnie szukać oszczędności. Być może już zimą sprzeda Dusana Vlahovicia. A co się stanie z innym napastnikiem - Arkadiuszem Milikiem? Polak jest tylko wypożyczony z Marsylii do końca sezonu, ale Juventus ma opcję wykupu Polaka.

- Do 30 kwietnia Juventus ma możliwość wykupienia Arka za siedem milionów euro. Taka kwota to coś w rodzaju prezentu świątecznego od Marsylii - stwierdził Alfredo Pedulla, znany włoski dziennikarz.

W tym sezonie Milik zbiera bardzo dobre recenzje. Jest wyróżniającym się piłkarzem Juve. Na koncie ma siedem goli (pięć w Serie A oraz dwa w Lidze Mistrzów). Tyle samo bramek ma Vlahović. 

Więcej o: