Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Polak ma nowy klub w Serie A. Jeden warunek i będą musieli go wykupić

Paweł Jaroszyński ponownie spróbuje swoich sił w Salernitanie. Polski obrońca dołączył do klubu w ramach wypożyczenia z obowiązkiem wykupu po spełnieniu odpowiednich warunków.

W niedzielę U.S. Salernitana 1919 poinformowała o ponownym pozyskaniu Pawła Jaroszyńskiego. Wcześniej 26-latek grał dla klubu w sezonie 2019/20, gdy drużyna grała jeszcze na zapleczu Serie A. W poprzednim sezonie spędził w Salernitanie rundę wiosenną i razem z zespołem wywalczył upragniony awans do włoskiej ekstraklasy.

Zobacz wideo Włochy - Anglia. Dantejskie sceny na Wembley

Salernitana ściągnęła Pawła Jaroszyńskiego. Pozostaje jeden warunek przed definitywnym transferem

Jaroszyński został zawodnikiem Salernitany na co najmniej kolejne 12 miesięcy. Obrońca spędzi sezon 2021/22 na zasadzie wypożyczenia, choć klub będzie musiał wykupić piłkarza z Genoi, pod warunkiem spełnienia określonych warunków. Włoskie media poinformowały, że zapisem w umowie jest jego występ w Serie A, co nie powinno sprawić problemów.

Dramat nadziei polskich sportów zimowych! Groźny wypadek na treningu i konieczna operacjaDramat nadziei polskich sportów zimowych! Groźny wypadek na treningu i konieczna operacja

Paweł Jaroszyński w poprzednim sezonie rozegrał w barwach Salernitany 16 spotkań. Wszystkie w ramach rozgrywek Serie B. Drużyna awansowała do Serie A z 2. miejsca w tabeli. W sumie polski zawodnik rozegrał w barwach nowego klubu 50 meczów, w których zdobył dwie asysty. Podkreślmy, że rundę jesienną poprzedniego sezonu Jaroszyński spędził w innym włoskim klubie, Pescarze. To w starciu ostatniej kolejki z tym zespołem Salernitana zapewniła sobie bezpośredni awans do Serie A (wygrana 3:0).  

Paweł Jaroszyński nie jest jedynym Polakiem, który występuje w Salernitanie. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej świętowali także Tomasz Kupisz i Patryk Dziczek, którego wypożyczono z Lazio Rzym. Powody do radości ma również Szymon Żurkowski, którego Empoli wygrało Serie B, zapewniając sobie promocję do Serie A. Formalnie Jaroszyński jest piłkarzem Genoi, do której dołączył w 2019 roku z Werony. Od tego czasu wypożyczano go do innych drużyn. Kontrakt piłkarza z klubem obowiązuje do czerwca 2023 roku. 

Więcej o: