Łukasz Skorupski i jego klub pobili niechlubny rekord Serie A. Przeszli do historii

Łukasz Skorupski i jego Bologna pobili niechlubny rekord Serie A. - To nie tak, że to zawsze jego wina. Nie pamiętam poważnych błędów Skorupskiego - mówi Emiliano Viviano.

Bologna wraz ze Skorupskim przeszła do historii Serie A: drużyna Sinisy Mihajlovicia traciła co najmniej jednego gola w 30 meczach z rzędu, bijąc niechlubny rekord Livorno z sezonu 2013/14. "La Gazzetta dello Sport" pisze, że Skorupski "to najbardziej sfrustrowany bramkarz w lidze".

Zobacz wideo Lazio-Cagliari 2:1. Immobile strzela drugiego gola [ELEVEN SPORTS]

- Gdyby nie media, to nawet nie zauważyłbym tego rekordu. Bologna rozgrywa dobry sezon, a ofensywa nadrabia braki w obronie. Taki rekord ma wiele twarzy i odpowiada za niego wiele osób - stwierdził Emiliano Viviano, były bramkarz m.in. Bolonii, Arsenalu, Interu i 6-krotny reprezentant Włoch, który obecnie nie ma klubu.

Viviano o Skorupskim: Bologna gra po to, by strzelić jednego gola więcej 

Na pytanie, czy bramkarz jest głównym odpowiedzialnym, Viviano odpowiedział: - Nie, to nie tak, że to zawsze jego wina. Nie pamiętam poważnych błędów Skorupskiego. Tak jak mówi Mihajlović, Bologna gra po to, by strzelić jednego gola więcej od rywali, przez co naraża się na ataki rywali. Jako bramkarz nie zgadzam się na dzielenie odpowiedzialności na poszczególne formacje. Obrona zaczyna się od pressingu napastników.

- Z zewnątrz bramkarz jest oceniany na podstawie skutecznych interwencji. Ale on sam nie poprzestaje na tym, ile miał obron czy stracił goli. Musi analizować swoją grę pod szerszym kątem i zastanowić się, jak wyeliminować ewentualne błędy, bez rozpaczania. Wartość bramkarza polega na tym, jak się porusza, porozumiewa z kolegami, jak adaptuje się do stylu gry zespołu. Mam nadzieję, że Skorupski nie będzie potrzebował pomocy psychologa, wydaje mi się, że ma mocny charakter. Na boisku zawsze wydaje się spokojny i myślę, że wie jak sobie z tym poradzić.

Po 35 kolejkach Bologna zajmuje 12. miejsce w tabeli z 43 pkt i ma zapewnione utrzymanie w Serie A. Skorupski zagrał w 34 meczach ligowych, opuszczając jedynie spotkanie z Udinese (25. kolejka, 1:1) przez przeziębienie. Łącznie puścił 57 goli i zachował dwa czyste konta.

Więcej o: