Szalony mecz Sampdorii! Bereszyński trafił do własnej bramki. A potem się zaczęło

Bartosz Bereszyński zaliczył samobójcze trafienie w meczu jego Sampdorii Genua. Polski obrońca trafił na 0:2, ale jego zespół ostatecznie wygrał z Parmą na wyjeździe 3:2.

Pierwszy gol dla Parmy w niedzielnym spotkaniu padł już 18. minucie, gdy do bramki trafił Gervinho. W 24. minucie drugiego gola gospodarzy nie uznano, ale szesnaście minut później wynik spotkania zmienił się już na 2:0.

Samobójczy gol Bereszyńskiego w szalonym meczu Sampdorii

W 40. minucie spotkania Parma przeprowadziła szybką akcję lewą stroną boiska. Po wejściu w pole karne piłka została zagrana na kilka metrów przed bramką i odbiła się od interweniującego Bartosza Bereszyńskiego. Chwilę później wpadła do siatki, przez co Polak zdobył gola samobójczego. Wynik 2:0 dla Parmy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po wznowieniu gry o wiele lepiej prezentowała się zmotywowana słabym wynikiem i dyspozycją Sampdoria. Gola na 1:2 już w 48. minucie zdobył Niemiec Julian Chabot. 21 minut później był już remis, bo bramkę strzelił Fabio Quagliarella. Drużynie gości w 78. minucie ostatecznie udało się wyjść na prowadzenie dzięki trafieniu Federico Bonazzolego. Wynik nie uległ już zmianie i zawodnicy Claudio Ranieriego wygrali 3:2.

Sampdoria dzięki zwycięstwu z Parmą awansowała o dwie pozycje w tabeli Serie A. Po 34. kolejkach zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 41 punktów. Punkt traci do niej trzynasta Parma. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, a w najbliższej Sampdorię czeka mecz derbowy przeciwko Genoi zaplanowany na środę, 22 lipca o godzinie 21:45.