Nagły zwrot ws. transferu Arkadiusza Milika! Juventus złożył ofertę za nową gwiazdę ligi

Jak informują włoskie media, maleją szanse Arkadiusza Milika na transfer do Juventusu. Mistrzowie Włoch mieli złożyć już ofertę za Duvana Zapatę i czekają na odpowiedź Atalanty.

Arkadiusz Milik jest bliski odejścia z Napoli. Polak, którego kontrakt wygasa w przyszłym roku, nie porozumiał się z neapolitańczykami ws. jego przedłużenia i na ten moment wszystko wskazuje na to, że już niedługo zmieni klub. Napoli wycenia Milika na 40-50 mln euro. Ten najchętniej przeszedłby do Juventusu, ale mistrzowie Włoch jeszcze nie złożyli konkretnej oferty. Zainteresowanie Polakiem przejawia również AS Roma, która myśli o wymianie, w ramach której oddałaby Cengiza Undera lub Jordana Veretouta, ale do konkretnych rozmów jeszcze nie doszło.

Tymczasem włoskie media informują, że szanse Milika na transfer do Juventusu znacznie maleją. Mistrzowie Włoch mają porozumiewać się z Atalantą w sprawie wykupu Duvana Zapaty. Zdaniem "Corriere dello Sport", złożyli już nawet ofertę opiewającą na 30 milionów euro i bramkarza Mattię Perina. - Techniczne, taktyczne i fizyczne cechy Zapaty idealnie sprawdziłyby się w zespole Maurizio Sarriego - uważa włoski dziennik.

- Jest potężny, silny i szybki. To napastnik, którego nigdy nie możesz stracić z oczu. Potrafi błyskawicznie ukarać, gdy straci się na chwilę koncentrację - ocenił piłkarza Atalanty Leonardo Bonucci. Kontrakt Zapaty jest ważny do końca czerwca 2023 roku. W kończącym się sezonie Serie A, Kolumbijczyk zagrał w 28 spotkaniach, w których strzelił osiemnaście goli.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Milan - Bologna 5:1. Gole Milanu [ELEVEN SPORTS]
Więcej o: