Trener Juventusu tłumaczy powód nieobecności Cristiano Ronaldo w ostatnim meczu

Maurizio Sarri zdradził powód nieobecności Cristiano Ronaldo w ostatnim spotkaniu. W 24. kolejce Serie A Juventus pokonał klub Brescia 2:0.

Cristiano Ronaldo jest w znakomitej formie i wciąż pobija kolejne rekordy. Mimo to, trener "Starej Damy" postanowił dać odpocząć Portugalczykowi w ostatnim spotkaniu ligowym. Maurizio Sarri wyjaśnił dlaczego CR7 nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

- Tym razem musiał odpocząć. Nie może grać 75 meczów w ciągu roku, jeżeli liczyć rozgrywki klubowe i reprezentacyjne - cytuje trenera Juventusu Maurizio Sarriego hiszpański dziennik "AS".

Cristiano Ronaldo rozegrał w obecnym sezonie Serie A dwadzieścia meczów, w których strzelił 20 bramek oraz zanotował 2 asysty. W tabeli strzelców jest wiceliderem tuż za Ciro Immobile z Lazio Rzym, który ma na swoim koncie 26 goli.

Juventus Turyn lepszy od Brescia Calcio. Problemy mimo wygranej

Juventus zwyciężył 2:0 po bramkach Paulo Dybali w 39. minucie oraz po trafieniu Juana Cuadrado w 75. minucie. Był to siódmy mecz w lidze z czystym kontem Wojciecha Szczęsnego. Maurizio Sarri wymienił jednak elementy, nad którymi piłkarze Juventusu będą musieli popracować.

- Mamy pole do poprawy na poziomie defensywnym. W ataku również możemy być lepsi. W ostatnich pięciu meczach doznaliśmy dwóch porażek, więc odrobina szczęścia by nam pomogła. - dodał trener "Starej Damy".

Juventus z 57 punktami jest liderem Serie A. Tuż za plecami "Starej Damy" są drużyny Lazio Rzym oraz Interu Mediolan, które tracą odpowiednio jeden oraz trzy punkty do Turyńczyków. Piłkarze Maurizio Sarriego w 25. kolejce Serie A zagrają z drużyną SPAL będzie to tysięczny mecz CR7 w karierze.